Հայտնաբերվել է ևս 2 աճյուն, մեկը՝ Ֆիզուլիի շրջանից, մյուսը՝ Հադրութի Տումի գյուղի տարածքից. Վերջինս, նախնական տվյալներով քաղաքացիական անձ է 01/25/2021   10:18  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Նոյեմբերի 9-ին հրադադարի մասին ձեռքբերված պայմանավորվածությունից հետո՝ 2020թվ. նոյեմբերի 13-ից հայկական ու ադրբեջանական կողմը մինչ այսօր շարունակում են զոհված զինծառայողների աճյունների որոնման և փոխանակման աշխատանքները:
Երեկ, հունվարի 24-ին որոնողական աշխատանքների ընթացքում հայտնաբերվել է ևս 2 աճյուն, մեկը՝ Վարանդայի /Ֆիզուլի/ շրջանից, մյուսը՝ Հադրութի շրջանի Տումի գյուղի տարածքից: Վերջինս, նախնական տվյալներով քաղաքացիական անձ է:
Հայտնաբերված աճյունների ինքնությունը պարզելու համար նշանակվել է դատաբժշկական փորձաքննություն:
2020 թվականի նոյեմբերի 13-ից մինչև 2021 թվականի հունվարի 24-ը, Արցախի փրկարարական ջոկատները հայտնաբերել են 1283 աճյուն, որից 15-ը նախնական տվյալներով քաղաքացիական անձինք են, ովքեր տարբեր պատճառներով չեն լքել հարազատ տունը և այդ բնակավայրերն այժմ գտնվում են Արցախի վերահսկողությունից դուրս: Վերջիններս կամ սպանվել են, կամ ռազմագործողությունների ընթացքում հրետակոծության պատճառով մահացել:
Նախնական տվյալներով 1268-ը զինվորականներ են կամ ռազմագործողություններին մասնակցած կամավորներ ու պահեստազորայիններ:
Որոնողական աշխատանքներն այսօր ընթանում են Վարանդայի/Ֆիզուլի/, Ջրականի/Ջաբրաիլ/ և Հադրութի շրջաններում, ինչպես նաև Մատաղիս ուղղությունում:

Тела двух погибших, в том числе гражданского лица, обнаружены в ходе поисков в Арцахе 01/25/2021   11:16  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Останки еще двух погибших обнаружены в ходе проведенных в Арцахе 24 января. Тело одного из них было найдено в районе Варанды (Физули), второе – на территории села Туми Гадрутского района. По предварительным данным, последний – гражданское лицо. Об этом сообщает Государственная служба по чрезвычайным ситуациям Арцаха.
Назначена судебно-медицинская экспертиза для установления личности тел.
“С 13 ноября 2020 года по 24 января 2021 года спасательные отряды Арцаха обнаружили тела 1283 человек, 15 из которых, по предварительным данным, - мирные жители, которые по разным причинам не покинули свои дома в населенных пунктах, находящихся в настоящее время вне контроля Арцаха. “Они были либо убиты, либо погибли в результате артобстрелов во время боевых действий”, - говорится в сообщении, размещенномна странице ведомства в Facebook.
По предварительным данным, 1268 человек - это военнослужащие или добровольцы и резервисты, принимавшие участие в боевых действиях. Сегодня поиски ведутся в районах Варанды (Физули), Джракана (Джабраила) и Гадрута, а также в направлении Матагиса.