«Մեդիա պաշտպան». Հայկ Սարգսյանը դրսևորել է փողոցային բարքեր 01/14/2021   10:38  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ-ում երեկ Հայկ Սարգսյանը խլել է «Yerevan.today»-ի լրագրողի ձեռքի միկրոֆոնն ու մտել իր աշխատասենյակ։
«Մեդիա պաշտպան»-ը միջադեպի վերաբերյալ տարածած հայտարարության մեջ նշել է.
«Միջադեպ է տեղի ունեցել ԱԺ պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի և  լրագրող Սյուզի Բադոյանի միջև։
ԱԺ պատգամավորը կոպիտ վերաբերմունք է դրսևորել լրագրողի նկատմամբ`անարգելով թե՛ լրագրողի անձը, թե՛ մասնագիտական աշխատանքը։
Սյուզի Բադոյանը «Մեդիա պաշտպանի» հետ զրույցում նշել է, որ Հայկ Սարգսյանի հետ չի պատրաստվել հարցազրույց իրականացնել։ Հայկ  Սարգսյանը մոտենալով լրագրողին քաշել է ձեռքից և հետո խլել բարձրախոսը։ Սյուզի Բադոյանի խոսքով, ինքը փորձել է կոնֆլիկտը հարթել առանց հանրայնացնելու:
«Մեդիա պաշտպան» նախաձեռնությունը գտնում է, որ ԱԺ  պատգամավորը իրեն պահել է ոչ միայն ԱԺ պատգամավորին անվայել, այլև դրսևորել է փողոցային բարքեր։ Կոչ ենք անում ԱԺ էթիկայի հանձնաժողվին քննարկել հարցը և նման պահվածի համար նախատեսել մինչև մանդատից զրկում պատիժ։
Լիլիթ Մակունցը, որ հանդիսանում է ԱԺ «Իմ քայլը» խմբակցության ղեկավար, պետք է քայլեր ձեռնարկի և նույնպես միջնորդի, որպեսզի Հայկ Սարգսյանին զրկեն մանդատից»։
08:40 14/01/2021  |  ՄամուլԻմքայլական պատգամավորը հրել է լրագրողինեւ խլել միկրոֆոնը․ «ՀՐԱՊԱՐԱԿ»
14:37 08/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻշխանությունները զրկում են քաղաքացիներին տեղեկատվություն ստանալու իրենց իրավունքից. «Մեդիա պաշտպան»
13:52 29/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ17 ուժերը միասին անգամ 300 մարդ չեն կարողանում հավաքել․ Հայկ Սարգսյան
17:44 19/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Շիշ բռնող» ԱԺ պատգամավոր Հայկ Սարգսյանի փեսայի՝ ՍԱՏՄ ղեկավարի տեղակալ Շատվորյանի կողմից քննիչին ծեծելու դեպքի առթիվ քրգործ է հարուցվել

Инициатива «Медиа адвокат» отреагировала на инцидент между депутатом от блока Пашиняна и журналисткой 01/14/2021 11:00 | Лента новостей
13 января произошел инцидент между депутатом Айком Саргсяном и журналисткой Сюзи Бадоян. В этой связи с заявлением выступила инициатива «Медиа адвокат».
“Депутат НС проявил грубость по отношению к журналистке, оскорбляя как ее личность, так и профессиональную деятельность”, - говорится в заявлении, опубликованном на сайте инициативы.
Сюзи Бадоян в беседе с инициативой «Медиа адвокат» отметила, что не собиралась проводить интервью с Айком Саргсяном. Саргсян, подойдя к журналистке, схватил ее руку и отнял микрофон. По словам Сюзи Бадоян, она пыталась решить конфликт без публичной огласки.
Инициатива «Медиа адвокат» считает, что Айк Саргсян вел себя не только неподобающим депутату НС образом, но и проявил уличные нравы. Призываем парламентскую комиссию по этике обсудить этот вопрос и предусмотреть наказание за подобное поведение до лишения мандата.
Лилит Макунц, которая является руководителем парламентской фракции «Мой шаг», должна предпринять шаги и также стать посредником в вопросе лишения Айка Саргсяна мандата.