Ծիծաղելի է մտածել, որ Ալիևը կարող է «երկաթե բռունցքով» վախեցնել հայերին․ Արա Աբրահամյան 01/11/2021   15:07  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ալիևը սպառնալիքների լեզվով և իր «երկաթե բռունցքով» կարող է վախեցնել միայն իր ժողովրդին։ Մենք՝ հայերս, նրանից չենք վախենում։ Այս մասին ասել է Ռուսաստանի հայերի միության նախագահ Արա Աբրահամյանը՝ մեկնաբանելով Ադրբեջանի նախագահ Իլհամ Ալիևի հակահայկական հայտարարությունները։
«Ծիծաղելի է մտածել, որ նա կարող է իր «երկաթե բռունցքով» վախեցնել հայերին։ Նրա բռնապետական բարքերն ու հռետորաբանությունը մեզ համար ոչինչ չեն նշանակում։ Բայց ադրբեջանցիների համար Ալիևն ապագա մեծ խնդիրների աղբյուր է։ Անկեղծորեն ցավում եմ այս ժողովրդի համար։ Մեղքը ոչ թե նրանց, այլ իշխողի մեջ է, որը խոսում է խաղաղության մասին, բայց գիտակցաբար ժողովրդին տանում դեպի նոր պատերազմ։ Բայց ո՛չ Էրդողանը, ո՛չ էլ Էնվեր փաշայի հոգին Ալիևին այլևս չեն օգնի»,-ասել է Արա Աբրահամյանը։
Վերջինս ընդգծել է, որ հայերն ինտեգրված ժողովուրդ են և աշխարհի տարբեր երկրների, այդ թվում իսլամական ժողովուրդների հետ ապրելու մեծ փորձ ունեն․ «Ռազմատենչ հռետորաբանությամբ և գործողություններով Ալիևն իր հանդեպ վստահության նույնիսկ մեկ տոկոս չի թողնում»,-նշել է Արա Աբրահամյանը։
12:31 11/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլն արժանացել է Ադրբեջանի քառակի հերոսի կոչմանը. Միքայել Մինասյան
12:23 11/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանի առանձնատան պահպանությանը ներգրավվել են նաև ռազմական ավիացիոն ինստիտուտի կուրսանտները Aysor.am
12:17 11/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանն այսօր 1 միլիարդ 150 հազար դոլարի վարկի փաստաթուղթ է ստորագրելու՝ պատերազմի օրերին ՌԴ-ից Հայատանին մատակարարված զենքի դիմաց. Mediaport
00:20 11/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՀՅԴ Բյուրոյի հայտարարությունը՝ հունվարի 11-ի մոսկովյան հանդիպումներին ընդառաջ
23:57 10/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՏղերքին հետ բերելու անվան տակ Նիկոլը թուրքին հանձնելու է նաեւ սյունյաց դարպասները. Արմեն Աշոտյան
23:46 10/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍՄոսկվայաբնակ հայերը Նիկոլ Փաշինյանին պատրաստվում են դիմավորել «Նիկոլ դավաճան» պաստառներով
22:45 10/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Այն պատգամավորները, ովքեր մինչև վերջին պահը հավատարիմ կմնան Նիկոլ Փաշինյանին, բոլորն անխտիր, կանգնելու են ռազմական տրիբունալի առաջ». քաղաքագետ
22:38 10/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍ«Իմ քայլի պատգամավորները զբաղված են ինքնաոչնչացնող քարոզչությամբ». Անդրանիկ Թևանյան
22:25 10/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԻմ հավաստի տվյալների համաձայն դավաճանը դեռ Երևանում է.Արսեն Բաբայան
22:03 10/01/2021  |  ԼՐԱՀՈՍԱռաջին հարցը, որ հայկական կողմը վաղը Մոսկվայում պետք է բարձրացնի՝ ռազմագերիների և գերեվարված քաղաքացիական անձանց վերադարձն է. Էդմոն Մարուքյան

Языком угроз и своим «железным кулаком» Алиев может запугать только свой народ - Ара Абрамян 01/11/2021   15:30  |  Лента новостей
Языком угроз и своим «железным кулаком» Алиев может запугать только свой народ. Мы, армяне, его не боимся, заявил президент Союза армян России Ара Абрамян, комментируя антиармянские заявления, которыми изобилуют выступления президента Азербайджана Ильхама Алиева.
«Смешно думать, что он может запугать армян своим «железным кулаком» и прочими агрессивными выпадами.  Его диктаторские манеры и риторика нам безразличны. А вот для азербайджанского народа Алиев - источник больших грядущих проблем. Мне искренне жаль этот народ, вина не на нём, а на правителе, который говорит о мире и перспективах совместного проживания, а сам сознательно готовит почву и ведёт свой народ к новой войне. Но ни Эрдоган, ни дух палача Энвера-паши, к которому тот взывал, стоя на площади в Баку, Алиеву уже не помогут», - заявил президент САР.
Абрамян подчеркнул, что армяне – самый интегрированный народ, имеющий огромный опыт проживания бок о бок с другими народами в разных странах мира, в том числе и исламских.
«Но своей воинственной риторикой и поступками Алиев, к сожалению, не оставляет и одного процента доверия к себе», - отметил Абрамян.