«Հուսով եմ՝ վարչապետը իր մեջ կգտնի համարձակություն՝ կայացնել հեռանալու որոշում՝ ի շահ մեր երկրի ապագայի»․ Կարեն Կարապետյան 12/15/2020   15:24  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ նախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանը հայտարարություն է տարածել ՀՀ–ում ստեղծված իրավիճակի վերաբերյալ, որում ասված է․ «Հայաստանի Հանրապետությունը և Արցախի Հանրապետությունը գտնվում են խորը ճգնաժամի մեջ՝ բարոյական, հոգեբանական, քաղաքական, տնտեսական, սոցիալական, արժեքային: Դժվար է պատկերացնել ավելի խորը ճգնաժամ. ինչ ավելի պետք է լինի:
Կարծում եմ, այն կառավարությունը, ում կառավարման օրոք և արդյունքում առաջացել է այս ճգնաժամը, մնալով իշխանության՝ խիստ կսահմանափակի երկրի զարգացման հնարավորությունները, ազգի ներուժն ու կարողություններն օգտագործելու հավանականությունը: Հաշվի առնելով, մի կողմից Ադրբեջանի հետևողական ու ագրեսիվ քաղաքականությունը՝ ուղղված իր հաջողությունների ամրապնդմանը, մյուս կողմից էլ՝ Հայաստանին սպասվող մարտահրավերները՝ այս ճգնաժամի յուրաքանչյուր օր շարունակվելը վնաս է մեզ և միայն մեզ:
Այս օրհասական պահը ամենակարևոր փորձությունն է իշխանության համար ցույց տալու՝ արդյոք իրենք ունակ են վեր կանգնել նեղ քաղաքական շահերից, դրսևորել բարձր գիտակցություն՝ երկրին տալով խաղաղվելու, քաղաքական ուժերին՝ իրենց անցած ուղին վերաիմաստավորելու ու ապագայի տեսլական ձևավորելու, ժողովրդին էլ՝ հանդարտ պայմաններում նոր իշխանություն ձևավորելու հնարավորություն:
Հուսով եմ՝ վարչապետը իր մեջ կգտնի համարձակություն՝ կայացնել հեռանալու որոշում՝ ի շահ մեր երկրի ապագայի»:
09:33 11/12/2020  |  ՄամուլԻ՞նչ է խոստացել Կարեն Կարապետյանը Վազգեն Մանուկյանին. «Հրապարակ»
17:50 18/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանի կառավարության կողմից իրականացվող սուբվենցիոն ծրագրի հիմքը դրվել է Կարեն Կարապետյանի վարչապետության օրոք
09:20 10/06/2020  |  ՄամուլՀանդիպել են Կարեն Կարաապետյանը, Հրանտ Բագրատյանն ու Վազգեն Մանուկյանը. Ինչ են մտածել.«Փաստ»
10:03 05/06/2020  |  ՄամուլՆախկին վարչապետ Կարեն Կարապետյանի խորհրդականի դեմ գործ է հարուցվել. «Հրապարակ»
15:20 11/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանը քաղաքականությամբ չի զբաղվի. Սերժ Սարգսյանի հետ խոսել է երեք օր առաջ
15:14 11/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿարեն Կարապետյանը հանձնաժողովի փակ նիստում տվեց մեզ հետաքրքրող հարցի պատասխանը. Անդրանիկ Քոչարյան
15:11 11/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱյս պրոցեսը բավականին գրգռված և քաղաքականացված է.Կարեն Կարապետյանը՝ Ռոբերտ Քոչարյանի գործի մասին

Карен Карапетян надеется, что Пашинян найдет в себе смелость уйти в отставку во имя будущего страны 12/15/2020   16:15  |  Лента новостей
Республика Армения и Республика Арцах находятся в глубоком кризисе: в моральном, психологическом, политическом, экономическом, социальном и ценностном, говорится в заявлении бывшего премьер-министра Армении Карена Карапетяна.
“Сложно представить более глубокий кризис. Что еще должно случиться? Полагаю, что правительство, при котором и в результате правления которого возник этот кризис, оставаясь у власти, сильно ограничит возможности развития страны, вероятность использования потенциала и способностей нации. С учетом последовательной и агрессивной политики Азербайджана, нацеленной на укрепление его успехов, с одной стороны и стоящих перед Арменией вызовов с другой стороны, каждый день продолжения этого кризиса вредит нам и только нам”, - говорится в заявлении.
По словам Карапетяна, в этот судьбоносный момент самое важное для власти испытание – это продемонстрировать, способны ли они подняться над своими узкими политическими амбициями, проявить высокую осознанность, предоставив стране возможность умиротвориться, политическим силам – переосмыслить пройденный им путь и сформировать видение будущего, а народу – сформировать новую власть в спокойных условиях.
“Надеюсь, что премьер-министр найдет в себе смелость принять решение об отставке - во имя будущего нашей страны”, - отмечается в заявлении.