Վազգեն Մանուկյանը լրատվական կայքերի խմբագիրներին ներկայացրել է իրավիճակի վերաբերյալ իր գնահատականները 12/15/2020   14:27  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հայրենիքի փրկության շարժման վարչապետի թեկնածու Վազգեն Մանուկյանն այսօր հանդիպել է հայաստանյան մեկ տասնյակից ավելի լրատվական կայքերի խմբագիրների հետ:
Քննարկման առանցքում եղել է Հայաստանում ստեղծված իրավիճակը, մասնավորապես այն խնդիրները, որոնք առնչվում են պատերազմին, դրա հետևանքներին, երկրում ստեղծված ներքաղաքական ճգնաժամին, շարժման հետագա գործողություններին ու ծրագրերին:
Վազգեն Մանուկյանը ներկայացրել է իրավիճակի վերաբերյալ իր գնահատականներն ու խորը մտահոգությունները, հնարավոր լուծումներն ու ժամանակավոր կառավարության ձևավորման դեպքում՝ առաջիկա անելիքները:
Շեշտվել են մասնավորապես բանակի վերազինման հրատապ անհրաժեշտությունը, ստորագրված եռակողմ փաստաթղթի իրականացման գործընթացը հօգուտ հայկական կողմի իրագործելու հնարավորությունները, Արցախյան հարցի բանակցային գործընթացը ԵԱՀԿ Մինսկի խմբի ձևաչափով վերականգնելու անհրաժեշտությունն ու հնարավորությունները, Հայաստանի բնական դաշնակիցների հետ հարաբերությունների վերականգնումն ու վերաիմաստավորումը, սպասվող սոցիալ-տնտեսական ճգնաժամը հաղթահարելու ճանապարհները, այլ հարցեր:
Ընդգծվել է, որ շարժման հաջողության դեպքում Հայաստանում սկսվելու է զարգացման մի նոր փուլ, որը չի կրկնելու անկախությունից ի վեր Հայաստանի նախորդ փուլերում արձանագրված սխալները:
Լրատվական կայքերի խմբագիրներն իրենց հերթին արտահայտել են լուրջ մտահոգություն ստեղծված իրավիճակի առնչությամբ, բարձրացրել իրենց հուզող հարցերը ներաքաղաքական, անվտանգային, հասարակության բարոյահոգեբանական խնդիրների վերաբերյալ, ներկայացրել առաջարկներ, որոնք կարող են օգտակար լինել ճգնաժամի հանգուցալուծմանը:
20:22 14/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՄեր պայքարի մի խոչընդոտ կա և այն պետք է մի կողմ գցել ու առաջ գնալ. Վազգեն Մանուկյան
16:36 14/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿույր-կույր գնում ենք մի տեղ, և չգիտենք ինչ դավեր են նյութվել մեր թիկունքում.Աշոտ Մելքոնյան
15:42 14/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵկեք ՀՀ-ը նոր փուլ մտցնենք և սփյուռքից 1000-ով կգան և՛ ապրելու և՛ սովորելու և՛ սովորեցնելու. Մանուկյան
15:21 14/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԺողովուրդը դուրս եկավ փողոց և ասաց՝ նոր փուլ է ուզում մտնել, որը կործանարար դարձավ պետության համար. Մանուկյան
15:04 14/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՌուսական բազաների դեմ ցույցերը արտաքին ուժերի կողմից են ֆինանսավորվում. Դա ամենաշատը պետք է Թուրքիային. Մանուկյան
14:57 14/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵս Նիկոլի հետ նույն շարքով, նույն շարասյունով չեմ շարժվի.Վազգեն Մանուկյան
14:40 14/12/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե հայտարարված էր, որ պատերազմը գնում է Ադրբեջանի և Արցախի միջև, ինչո՞ւ պետք է հարցեր լինեն Հայաստանի հետ, Մեղրիի ճանապարհի հետ. Մանուկյան

Вазген Манукян пообещал начало в Армении нового этапа развития в случае успеха оппозиционного движения 12/15/2020   15:14  |  Лента новостей
Единый кандидат в премьер-министры Армении от “Движения за спасение родины” Вазген Манукян сегодня встретился с редакторами более одного десятка новостных сайтов.
Ключевой темой дискуссии стала создавшаяся в Армении ситуация, в частности те проблемы, которые касаются войны, ее последствий, возникшего в стране внутриполитического кризиса, дальнейшего развития  и планов движения.
Вазген Манукян представил свою оценку и глубокие опасения по поводу сложившейся ситуации, возможные пути разрешения ее и предстоящие шаги в случае формирования правительства переходного периода.
“В частности, были отмечены острая необходимость перевооружения армии, возможности реализации процесса имплементации подписанного трехстороннего документа в пользу армянской стороны, необходимость и возможности возобновления переговорного процесса по Арцахскому вопросу в формате Минской группы ОБСЕ, восстановление и переосмысление отношений с естественными союзниками Армении, пути преодоления ожидающегося социально-экономического кризиса. Обсуждались также и другие вопросы”, - говорится в сообщении.
Было отмечено, что в случае успеха движения в Армении начнется новый этап развития, который не повторит ошибки, зафиксированные на предыдущих этапах страны, с момента обретения ею независимости.
Редакторы новостных сайтов, в свою очередь, выразили серьезную обеспокоенность в связи с создавшейся ситуацией, затронули волнующие их вопросы, касающиеся внутриполитической обстановки, безопасности, морально-психологических проблем, внесли предложения, которые могут оказаться полезными для разрешения кризиса.