Տիգրան Ուրիխանյանը դատարկ թուղթ տվեց Նիկոլ Փաշինյանին՝ առաջարկելով գրել հրաժարականի դիմում 12/09/2020   17:40  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ-ում Կառավարության հետ հարցուպատասխանի ժամանակ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը դատարկ թուղթ տվեց Նիկոլ Փաշինյանին՝ առաջարկելով գրել հրաժարականի դիմում։
«Հարց ուղղելն ինձ հանձնարարել է մեր կուսակցությունը՝ Ալյանսը։ Մենք որևէ առնչություն չունեք 17 կուսակցությունների հետ, առավել ևս միասնական թեկնածուի հետ, բայց մենք ընդդիմություն ենք և ես ուզում եմ այսօր ամենաէական հարցի քննարկումը կոնկրետացնել։ Որպես ընդդիմություն մենք ևս պահանջում ենք վարչապետի և կառավարության հրաժարականը»,-ասաց Ուրիխանյանը՝ նշելով, որ իր հետ սպիտակ, դատարկ թուղթ է բերել, որ փոխանցի Փաշինյանին։
«Երբ եք ստորագրելու հրաժարականի դիմումը»,-ասաց Ուրիխանյանը՝ թուղթը մոտեցնելով ամբիոնին։
17:35 29/09/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ժամ առաջ ՀԱՊԿ միավորված զորքերը պետք է մտնեն տարածաշրջան. Տիգրան Ուրիխանյան
18:37 15/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍա հետապնդում է քաղաքական գործչի նկատմամբ. Տիգրան Ուրիխանյանն իր դեմ ներկայացված հայցի մասին
17:57 15/09/2020  |  Դատական ռեպորտաժներԶինծառայողների սոցիալական ապահովագրման հիմնադրամն ընդդեմ Ուրիխանյանի գործով դատական նիստը հետաձգվեց
17:37 15/09/2020  |  Դատական ռեպորտաժներՏիգրան Ուրիխանյանի արտահայտությունը կոնկրետ սուբյեկտի իմաստով հայցվոր կողմին ուղղված չէ․ փաստաբան
17:18 15/09/2020  |  Դատական ռեպորտաժներԴատարանում քննարկվում է Զինծառայողների սոցիալական ապահովագրության հիմանդրամի հայցն ընդդեմ Ուրիխանյանի
15:41 14/09/2020  |  ՄեկնաբանությունՈւզեցին դատ՝ կստանա՜ն դատ. Ուրիխանյան
11:57 01/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ ԱԺ անկախ պատգամավոր Տիգրան Ուրիխանյանը սեպտեմբերի 1-ի առթիվ
14:40 28/07/2020  |  ՄեկնաբանությունԹուրքական զորքը մտավ Նախիջևան, խելքի գալու պահը չէ՞ արդյոք. Ուրիխանյան
15:29 02/07/2020  |  ՄեկնաբանությունԱզգային ու պետական շահի նկատմամբ արհամարհանքի դրսևորում է. Ուրիխանյան

Уриханян передал чистый лист бумаги Пашиняну, предложив ему написать заявление об уходе 12/09/2020   18:02  |  Лента новостей
Депутат Тигран Уриханян в ходе правительственного часа в парламенте передал чистый лист бумаги премьер-министру Армении Николу Пашиняну, предложив ему написать заявление об отставке.
“Направить вопрос поручила мне наша партия - “Альянс”. Мы не имеем никакого отношения к 17 партиям, тем более с единым кандидатом, но мы позиционируем себя как оппозиция, и я хочу конкретизировать сегодня самый существенный вопрос. Мы как оппозиция тоже требуем отставки премьер и правительства”, - сказал Уриханян, отметив, что принес с собой белый, чистый лист бумаги, чтобы передать Пашиняну.
“Когда вы подпишите заявление об уходе?” - спросил Уриханян и поставил лист бумаги на трибуну НС, к которой в этот момент направлялся Пашинян.