Սմբատ Գոգյան. Լուծարեք ԿԳՄՍՆ-ն 11/18/2020   12:18  |  Մեկնաբանություն
Կրթության տեսչական մարմնի անցկացրած ստուգումների համաձայն դպրոցականների 40%-ը մաթեմատիկայից ստացել են անբավարար գնահատական։ Դրանք մեր պոտենցիալ հրետանավորներն են։ Այս մասին ֆեյսբուքում գրել  բարձրագույն որակավորման կոմիտեի նախկին նախագահ Սմբատ Գոգյանը.
«Կրթության տեսչական մարմնի անցկացրած ստուգումների համաձայն դպրոցականների 40%-ը մաթեմատիկայից ստացել են անբավարար գնահատական։ Դրանք մեր պոտենցիալ հրետանավորներն են։
Վերջերս կառավարության և օրենսդրի ներկայացուցիչների հետ զրույցների ժամանակ ասել եմ, որ լուծարեք ԿԳՄՍՆ-ն։ Կրթության հարցերը լուծելու համար ստեղծեք նոր նախարարություններ, որոնցից մեկը կզբաղվի հանրակրթությամբ և մանկապարտեզներով, իսկ մյուսը կզբաղվի բարձրագույն կրթությամբ, գիտությամբ և տեխնոլոգիաներով։
Հանրակրթության ողբերգական մասշտաբը պատկերացնելու համար պարզապես կարդացեք 2019թ հաշվետվությունը ։
Նկարագրված վիճակը շտկելու համար ամբողջ նախարարության 10 տարվա աշխատանք է անհրաժեշտ։ Միավորվում ու խոշորանում են կայացած կառույցներն ու բիզնեսները։
Հիվանդ կառույցները միավորել չի կարելի։ Մինչդեռ, ցավոք, իր նոր ծրագրում վարչապետը կրթության մասին չի նշել։ Այդ պարագայում երևի նախարար փոխել ոչ էլ իմաստ ունի»։
10:20 28/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Թե՞ պատերազմական իրավիճակում կրթության դերն ավելի կարևորելու փոխարեն անցել է երրորդ պլան
11:27 25/09/2020  |  ՄեկնաբանությունԱրայի՛կ, արժե արձակուրդ վերցնել, հանգստանալ ու մտածել. Սմբատ Գոգյան
21:49 24/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍմբատ Գոգյանն ազատվեց ԲՈԿ նախագահի պաշտոնից
15:09 18/08/2020  |  ՄեկնաբանությունԿԳՄՍՆ-ն իր տրամադրության տակ ուներ 59 օր՝ պատշաճ վարույթ հարուցելու համար. Սմբատ Գոգյանը՝ Ռուբեն Հայրապետյանի ատենախոսության մասին
17:46 17/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Լավ աշխատել պրակտիկորեն անհնար է, որովհետև համակարգը ճգնաժամային վիճակում է» Սմբատ Գոգյան
17:42 17/08/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Գրագողին է վերադարձվել իր «գիտական աստիճանը». ԲՈԿ-ը խտրական չի վերաբերվել Գալոյանին». Սմբատ Գոգյանի մեկնաբանությունը
09:51 08/08/2020  |  ՄամուլԳրիշա Թամրազյանի և Սմբատ Գոգյանի թեժ «մարտերում» ի վերջո ով է ճիշտ․ ծառայողական քննության հետքերով. «Ժողովուրդ»
09:44 25/07/2020  |  ՄամուլԳոգյանին կլռեցնե՞ն հենց կառույցի լուծարման հեռանկարով․ բուռն քննարկումները շարունակվում են. «Ժողովուրդ»

Гогян: упраздните министерство образования, науки, культуры и спорта Армении 11/18/2020   13:51  |  Лента новостей
40% школьников, согласно результатам проведенных Инспекционным органом образования проверок,  получили неудовлетворительную оценку по математике. Об этом сообщил на своей странице в Facebook бывший председатель Высшей аттестационной комиссии (ВАК) Смбат Гогян.
“Это наши потенциальные артиллеристы”, - указал он.
Гогян рассказал, что недавно в беседах с представителями правительства и законодательного органа выразил мнение, что следует упразднить министерство образования, науки, культуры и спорта.
"Для решения вопросов образования создадим новые министерства, одно из них будет заниматься общеобразовательной сферой и детскими садами, а другое – высшим образованием, наукой и технологиями", - написал Гогян.
По его словам, чтобы представить себе трагические масштабы в общеобразовательной сфере, достаточно лишь прочитать отчет за 2019 год.
"Для исправления описанной ситуации необходимо 10 лет работы целого министерства. Объединяются и укрупняются состоявшиеся структуры и бизнесы. Нездоровые структуры нельзя объединять. Между тем, к сожалению, в своей новой программе премьер не упомянул об образовании. В таком случае менять министра, наверное, даже не имеет смысла", - отметил Гогян.
11:02 21/10/2019  |  Лента новостейНикол Пашинян рассказал, каким представляется ему образование мечты в Армении