Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումը կարող է կայանալ միմիայն և բացառապես մեկ օրակարգով՝ իր անցնցում հրաժարականի օրակարգով. ԲՀԿ 11/16/2020   13:43  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցությունը հայտարարություն է տարածել, որում ասվում է.
«Այսօր Նիկոլ Փաշինյանն առաջարկել է խորհրդարանում հանդիպում խորհրդարանական քաղաքական ուժերի հետ: Առնվազն զարմանալի է, որ Նիկոլ Փաշինյանը միայն այսօր՝ կապիտուլացիոն փաստաթուղթը ստորագրելուց ու Արցախը հանձնելուց հետո է հիշում երկրի քաղաքական ուժերին:
«Բարգավաճ Հայաստան» և «Լուսավոր Հայաստան» կուսակցություններն այս ընթացքում քանիցս հրապարակավ պաշտոնապես դիմել են Նիկոլ Փաշինյանին՝ առաջարկելով օր առաջ կազմակերպել հանդիպում քաղաքական ուժերի հետ, ինչը, գուցեև, հնարավորություն տար մեղմացնելու արհավիրքը, նվազեցնելու զոհերը և տարածքային կորուստները: Նիկոլ Փաշինյանը մեր բոլոր հրապարակային կոչերն ու իրեն ուղղված հանդիպման առաջարկը մերժել է:
Այսօր «Բարգավաճ Հայաստան» խորհրդարանական խմբակցությունը հայտարարում է. Նիկոլ Փաշինյանի հետ հանդիպումը կարող է կայանալ միմիայն և բացառապես մեկ օրակարգով՝ իր անցնցում հրաժարականի օրակարգով»:
12:56 16/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵրևանից Ստեփանակերտ անվճար տեղի ունեցող ուղևորափոխադրումները կիրականացվեն «Կիլիկիա» ավտոկայանից
17:02 15/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԽաչատուրովի որդուն սադրիչները մոտեցել են ու հարցրել, թե ինչու չի գնացել կռիվ
13:08 15/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հրապարակվել է նահատակված եւս 51զինծառայողի անուն. զոհերի ընդհանուր թիվն է` 1429
23:47 14/11/2020  |  ՄեկնաբանությունԻնչ երազանքով, նպատակով գնացել էինք, վերադարձանք դրան չհասած․ Արագածոտնի մարզպետ
22:54 14/11/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Ստեփանակերտ քաղաքի 80 տոկոսն արդեն մաքրվել է կասետային ռումբերից
22:23 14/11/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱզգն իրեն խաբված է զգում. վարչապետ Փաշինյան, ազատ արձակի քաղաքական բանտարկյալներին եւ հրաժարական տուր. ՀՅԴ Արեւմտյան Ամերիկայի ԿԿ հայտարարությունը
21:28 14/11/2020  |  ՄեկնաբանությունՏղերք, կներեք մեզ, բայց իմացեք, որ ձեր արածը գետնով չենք տալու․ Աբրահամյան

В “Процветающей Армении” заявили, что встреча с Пашиняном может состояться только по вопросу его отставки 11/16/2020   14:58  |  Лента новостей
Партия "Процветающая Армения" выступила в понедельник с заявлением относительно предложенной премьер-министром Николом Пашиняном встречи с политическими силами.
“Сегодня Никол Пашинян предложил встречу в Национальном собрании с парламентскими политическими силами. Как минимум удивляет, что Никол Пашинян только сегодня, после подписания капитулянтского документа и сдачи Арцаха, вспоминает о политических силах страны», - говорится в заявлении партии.
Отмечается, что ППА и “Просвещенная Армения” в этот период не раз публично официально обращались к Пашиняну с предложением о скорейшей организации встречи с политическими силами, что, возможно, позволило бы смягчить катастрофу, избежать новых жертв и сократить территориальные потери.
“Никол Пашинян все наши публичные призывы и адресованное ему предложение о встречи ответил отказом. Сегодня фракция “Процветающей Армениия” заявляет, что встреча с Николом Пашиняном может состояться только и исключительно по одной повестке - его отставки без потрясений”, - говорится в заявлении ППА.