Կասեցվել է Ադրբեջանի համար նախատեսված սննդամթերքի իրացումը 11/05/2020   12:58  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ սննդամթերքի անվտանգության տեսչական մարմնի մասնագետները, սննդի շղթայի կազմակերպություններում վերահսկողական գործունեություն իրականացնելիս, Երևանի «Սուրմալու» մանրամեծածախ շուկայում հայտնաբերել են սննդամթերք՝ նախատեսված Ադրբեջանի համար: Այս մասին հայտնում են ՍԱՏՄ-ից։
Ռուսաստանի Դաշնության Տուլչինկա ՍՊԸ-ի կողմից արտադրված 82,5 տոկոսանոց բուսայուղային սփրեդի խմբաքանակը նախատեսված է եղել հարևան երկիր ներմուծելու համար՝ ինչը վկայում է մակնշումը արտադրող կազմակերպության պիտակի վրա: Հայտնաբերված սփրեդի մի մասի վրա հայերեն մակնշում ընդհանրապես չի եղել, իսկ մի քանիսի վրա եղած հայերեն մակնշումից պարզ է դարձել, որ տվյալ խմբաքանակը Հայաստան է ներմուծվել «ԱրտԻմպորտ» ՍՊԸ-ի կողմից:
Հայտնաբերված սփրեդի ողջ խմբաքանակի իրարցումը կասեցվել է:
«Մեր քաղաքացիներին խնդրում ենք լինել ուշադիր և, որևէ իրացման կետում նշված ապրանքատեսակը նկատելու պարագայում, զանգահարել տեսչական մարմնի թեժ գծին 010 206040 կամ 012 0906090 հեռախոսահամարներով»։
ՍԱՏՄ տեսուչները վերահսկողական միջոցառումներ կանցկացնեն նաև «ԱրտԻմպորտ» ՍՊԸ-ում՝ պարզելու համար, թե ինչ պայմաններում է այլ երկիր ներմուծելու համար նախատեսված սննդամթերքը հայտնվել Հայաստանի Հանրապետությունում:
13:50 26/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱՏՄ-ն խախտումներ է արձանագրել բժշկական ամբուլատորիաներում և ատամնաբուժական կաբինետներում
18:33 23/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՍԱՏՄ անցկացրել է խստացված ստուգայցեր ոստիկանության հետ համատեղ
18:34 16/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱՏՄ. Անվտանգության կանոնների առավել հաճախակի խախտումները գեղեցկության սրահներում են
15:05 13/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՔննարկվել են պատերազմական դրության պայմաններում Հայաստանի անասնահամաճարակային իրավիճակի վերահսկողության առաջնահերթությունները
15:51 02/10/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՉստուգված, վտանգավոր սննդամթերք Հայաստան չի մտնում
19:38 24/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱԱՏՄ-ն շարունակում է վերահսկողական աշխատանքները․ խախտումների դեպքում կասեցման փոխարեն այժմ կկիրառվի տուգանք
19:12 24/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱյլևս չի գործելու կազմակերպությունների գործունեության կասեցումների պրակտիկան. ՍԱՏՄ
18:44 22/09/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի և Ռուսաստանի սննդամթերքի անվտանգության գերատեսչությունների ղեկավարները քննարկել են ոլորտի խնդիրները

В Ереване пресекли сбыт партии спреда, предназначенного для Азербайджана 11/05/2020   14:06  |  Лента новостей
В Ереване пресекли сбыт партии продовольственных продуктов, предназначенных для импорта в Азербайджан, сообщает Инспекционный орган безопасности продуктов питания.
Специалисты ведомства при проведении инспекции в продовольственных организациях обнаружили на рознично-оптовом рынке "Сурмалу" в Ереване партию товара, предназначенного для Азербайджана.
"Партия спреда жирностью 82,5%, произведенного российским ООО “Тульчинка”, предназначалась для ввоза в соседнюю страну, о чем свидетельствует маркировка на этикетке компании. Маркировки на армянском языке на части обнаруженного спреда не было вообще. Судя же по имевшейся на некоторых ящиках армянской этикетке, становится ясно, что данная партия была импортирована в Армению со стороны ООО "АртИмпорт", - говорится в сообщении.
Сбыт всей обнаруженной партии спреда приостановлен.
"Просим сограждан быть бдительнее и при обнаружении данного товара в каком-либо пункте реализации звонить на "горячую линию" инспекционного органа по номерам (010) 206040 или (012) 0906090", - отмечается в пресс-релизе.
Инспекторы ведомства проводят проверку и в ООО "АртИмпорт" с целью выяснить при каких условиях предназначенная для импорта в другую страну продукция оказалась в Республике Армения.