Հակառակորդն ինտենսիվ կրակ է բացել Բերդաշեն համայնքի ուղղությամբ, հրետակոծվել են Հադրութի շրջանի Տող, Քաշաթաղի շրջանի Տիգրանավան, Այգեհովիտ և Աղավնո բնակավայրերը. ԱՀ ԱԻՊԾ 10/16/2020   10:45  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Հոկտեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերը, հատկապես լուսադեմին, թշնամին հրետանու կիրառմամբ ինտենսիվ կրակ է բացել Մարտունի քաղաքի և Կարմիր Շուկա բնակավայրի ուղղությամբ, իսկ առավոտյան` Բերդաշեն համայնքի ուղղությամբ։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ արտակարգ իրավիճակների պետական ծառայությունը։
«Ադրբեջանը շարունակում է կրակի տակ պահել Արցախի խաղաղ բնակավայրերը, խախտելով միջազգային կոնվենցիաների բոլոր դրույթները։
Հոկտեմբերի 15-ի լույս 16-ի գիշերը, հատկապես լուսադեմին, թշնամին հրետանու կիրառմամբ ինտենսիվ կրակ է բացել Մարտունի քաղաքի և Կ.Շուկա բնակավայրի ուղղությամբ, իսկ առավոտյան` Բերդաշեն համայնքի ուղղությամբ։
Հրետակոծվել են Հադրութի շրջանի Տող, Քաշաթաղի շրջանի Տիգրանավան, Այգեհովիտ և Աղավնո բնակավայրերը։
Տուժածների և վնասների մասին տեղեկությունները ճշտվում են»,- նշված է հաղորդագրությունում։
Նշենք, որ Հայկական միասնական տեղեկատվական կենտրոնն ավելի վաղ Կարմիր Շուկայում կասետային ռումբից վնասված մեքենայի լուսանկար է հրապարակել, որի վարորդը մահացել է։

Азербайджанские ВС ночью и на рассвете подвергли обстрелу ряд населенных пунктов Арцаха 10/16/2020   10:52  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Азербайджан продолжает обстреливать мирные населенные пункты Арцаха, нарушая все положения международных конвенций. Об этом говорится в заявлении Информационного штаба Арцаха.
По данным Государственной службы по чрезвычайным ситуациям республики, в ночь с 15-го на 16-е октября, особенно на рассвете, противник из артиллерийских орудий открыл интенсивный огонь по городу Мартуни и населенному пункту, а утром - по общине Бердашен.
Обстрелу также подверглись населенные пункты Тог Гадрутского района, Тигранаван, Айгеовит и Агавно Кашатагского района.