Ադրբեջանի ռազմաքաղաքան ղեկավարությունը թքած ունի իր բնակիչների վրա.Արծրուն Հովհաննիսյան 10/05/2020   12:45  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
ՊՆ ներկայացուցիչ Արծրուն Հովհաննիսյանը գրում է.
«Ադրբեջանի ռազմաքաղաքան ղեկավարությունը քաղաքացիական օբյեկտների մասին բարձր է գոռում, որ սեփական վանդալիզմը քողարկի։ Արցախի նախագահը ձեր կողմից Ստեփանակերտը, Մարտակերտը, Մադտունին, Հադրութը և այլ բնակավայրերը հրթիռակոծելուց վեց օր հետո հստակ հայտարարեց, որ խոցելու ենք ռազմական թիրախներին, որոնք կարող են մոտիկ գտնվել քաղաքացիական օբյեկտներին։ Բայց դուք ձեր բնակիչների վրա էլ թքած ունեք։ Եվ այս ամենը ակնհայտորեն անում եք, որպեսզի սադրանքների հող նախապատրաստեք»։
10:41 05/10/2020  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020Հակառակորդը վերսկսել է հարձակողական գործողությունները Արցախյան ճակատի հարավային ուղղությամբ.ՊՆ

Военно-политическому руководству Азербайджана вам плевать на своих жителей - Ованнисян 10/05/2020   13:00  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
Представитель Министерства обороны Армении Арцрун Ованнисян заявил о наплевательском отношении военно-политического руководства Азербайджана к собственному народу.
“Военно-политическое руководство Азербайджана громко трубит о гражданских объектах, чтобы скрыть свой вандализм. Президент Арцаха спустя шесть дней после нанесенных вами ракетных ударов по Мартакерту, Мартуни и другим населенным пунктам четко заявил, что ударят по военным объектам, которые могут находиться вблизи гражданских объектов. Но вам плевать на своих жителей. И все это вы явно делаете, чтобы подготовить почву для провокаций”, - написал Арцрун Ованнисян.