«Մենք տեղեկություն ենք ստացել Ռուսաստանի հայ համայնքի շրջանում տարբեր գործողություններ հրահրելու որոշ փորձերի մասին». ՌԴ-ում ՀՀ-ի դեսպանություն 10/05/2020   13:31  |  Ադրբեջանական ռազմական ագրեսիա-2020
Ռուսատանի Դաշնությունում Հայաստանի Հանրապետության դեսպանատունը հայտարարությամբ է հանդես եկել։ Այդ մասին տեղեկանում ենք դեսպանատան ֆեյսբուքյան պաշտոնական էջից. «Վերջին օրերին մենք տեղեկություն ենք ստացել Ռուսաստանի հայ համայնքի շրջանում տարբեր գործողություններ հրահրելու որոշ փորձերի մասին:
Նման գործողություններն իրականացվում են ցանցում ապատեղեկատվության տարածման միջոցով: Մենք խնդրում ենք մեր բոլոր հայրենակիցներին լինել զգոն ներկա իրավիճակում, չտրվել սադրանքներին, ինչպես նախկինում հետեւել Ռուսաստանի Դաշնության օրենքներին եւ նման դրսեւորումների դեպքում անմիջապես կապվել դեսպանատան հետ:
Նշենք, որ ստացվող տեղեկությունը արագ ստուգվում է դեսպանատան կողմից, այս ուղղությամբ ՀՀ տարբեր վարչության ներկայացուցիչներ մշտապես աշխատում են իրենց ռուս  գործընկերների հետ»,-ասվում է դեսպանատան պաշտոնական հայտարարություն մեջ:

К нам поступает информация о попытках спровоцировать различные действия среди армянской общины России - посольство Армении в РФ 10/05/2020   15:02  |  Азербайджанская военная агрессия-2020
В заявлении, опубликованном на странице посольства Армении в РФ, говорится, что за последние дни к нам поступает информация о некоторых попытках спровоцировать различные действия среди армянской общины России.
“Подобные действия осуществляются путем распространения дезинформации в сети. Просим всех наших соотечественников в сложившейся обстановке быть бдительными, не поддаваться на провокации, как и прежде, соблюдать законы Российской Федерации, а в случае подобных проявлений незамедлительно связаться с Посольством”, - говорится в заявлении, опубликованном на странице посольства Армении в Facebook.
В посольстве отметили, что поступающая информация оперативно проверяется со стороны Посольства, в этом направлении представители разных ведомств РА при диппредставительстве ведут постоянную работу со своими российскими коллегами.