Որդու պատահաբար արձակված կրակոցից հայրը մահացել է 09/08/2020   16:26  |  Քրեական խրոնիկոն
Սեպտեմբերի 7-ին «Գավառ» բժշկական կենտրոնից ոստիկանության Գավառի բաժին ահազանգ ստացվեց, որ մահացած քաղաքացու են տեղափոխել։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ ոստիկանությունից։
Ոստիկանության Գեղարքունիքի մարզային վարչության և Գավառի բաժնի ծառայողներն անմիջապես ճշտեցին մահացածի ինքնությունը՝ 65-ամյա Խաչիկ Սաֆոյան։ Մահացել էր հրազենային վիրավորումից։
Ոստիկանների միջոցառումներով պարզվեց, որ նույն օրը տղամարդն իր որդու հետ որսի է գնացել։ Մեքենա նստելիս որդին պատահաբար կրակոց է արձակել հոր ուղղությամբ, ինչի հետևանքով 65-ամյա տղամարդը մահացել է։
36-ամյա որդին կասկածանքով բերման է ենթարկվել ոստիկանության Գավառի բաժին։
Դեպքի վայրի զննությամբ հայտնաբերվել է որսորդական ողորկափող երկու հրացան։
Նախապատրաստվում են նյութեր։
20:57 28/08/2020  |  Միջազգային լրահոսՌուսաստանցի քննիչը ստանձնել է իր իսկ կողմից բռնաբարված և սպանված աշակերտուհու գործը
16:24 26/08/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանել էր խնամուն ու երկու օր անց կախվել
22:30 24/08/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՀայտնի է Ադրբեջանի գլխավոր գողի սպանության դիմաց՝ քիլերի հոնորարը
15:11 20/08/2020  |  Քրեական խրոնիկոն25-ամյա կնոջ սպանության մեղադրանքով՝ հետախուզում է հայտարարվել վերջինիս ամուսնու նկատմամբ
18:27 17/08/2020  |  Քրեական խրոնիկոնԵրեւանում 25-ամյա աղջկա սպանության մեջ կասկածվում է ամուսինը. նա ազգությամբ պարսիկ է
10:15 10/08/2020  |  Քրեական խրոնիկոնՀամացանցում են հայտնվել Ախալքալաքում 27-ամյա Վիրաբյանի սպանության կադրերը

Трагедия в Армении: 36-летний мужчина случайно застрелил своего отца 09/08/2020 16:47 | Криминальная хроника
Трагический инцидент произошел вчера в Гегаркуникской области Армении. 7 сентября из медцентра "Гавар" в местный отдел Полиции поступило сообщение о том, что к ним мертвым доставлен некий гражданин.
Как сообщает пресс-служба Полиции, сотрудники гегаркуникского управления и гаварского отдела немедленно установили личность погибшего: им оказался 65-летний Хачик Сафоян, который скончался от огнестрельного ранения.
В результате предпринятых полицейскими мероприятий выяснилось, что в тот же день мужчина вместе со своим сыном отправился на охоту. Садясь в машину, сын случайно выстрелил в сторону отца, в результате чего 65-летний мужчина скончался.
По подозрению в гаварский отдел доставлен его 36-летний сын.
При осмотре места происшествия обнаружено два гладкоствольных охотничьих ружья. Готовятся материалы.