Կորոնավիրուսից մահացած ամենաերիտասարդը 64-ամյա կին է 07/29/2020   11:06  |  Կորոնավիրուս
Հուլիսի 29-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 37937 դեպք, որոնցից 27824-ն` առողջացած, 723-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 9165 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 160380 թեստավորում: Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 308 նոր դեպք և 467 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 83 (կին), 64 (կին), 84(տղամարդ) և 68 (կին) տարեկան։ Բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ։
Նախորդ օրն արձանագրվել է մահվան 2 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 225 է:

В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались четверо пациентов - Минздрав 07/29/2020   11:10  |  Коронавирус
В Армении за минувшие сутки от коронавируса скончались 4 человека, сообщает Министерство здравоохранения республики.
“Относительно случаев смерти сообщаем, что скончались трое женщин (83,64 и 68 лет) и один мужчина (в возрасте 84 лет). У всех у них были сопутствующие хронические заболевания", - говорится в сообщении.
В Минздраве отметили также, что за минувшие сутки скончались еще двое пациентов с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила по другим причинам. Всего таких случаев 225.
За истекшие сутки выявлено 308 новых случаев заражения коронавирусом, выздоровели 467 пациентов.
По положению на утро 29 июля, в Армении зафиксировано 37937 подтвержденных случаев коронавируса. От COVID-19 скончалось 723 человека, выздоровели 27824 пациента. Фактически на лечении находятся 9165 пациентов. Всего проведено 160380тестов.