«Կերեք ձեր եփած բորշչը և սուս մնացեք». ՀՅԴ երիտասարդները բորշչով լի տարան նետեցին ՀՀ-ում Ուկրաինայի դեսպանատան շենքի ուղղությամբ 07/15/2020   16:15  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՅԴ Հայաստանի երիտասարդական միությունն այսօր բողոքի ակցիա էր կազմակերպել Երևանում Ուկրաինայի դեսպանատան դիմաց՝ արտահայտելով իրենց դժգոհությունը հայ-ադրբեջանական սահմանին տեղի ունեցածի վերաբերյալ Ուկրաինայի ԱԳՆ-ի հայտարարության դեմ։
«Արդեն մի քանի օր է, ինչ Ադրբեջանը պատերազմ է հայտարարել Հայաստանին և յակ-ադրբեջանական սահմանին տեղի են ունենում բախումներ։ Այս առիթով տարբեր պետությունների, միջազգային կազմակերպությունների կողմից եղան հայտարարություններ։ Ուկրաինան տարածեց մի հայտարարություն, որը տարածաշրջանում սրում է կոնֆլիկտը։ Ուկրաինայի տարածած հայտարարությունը ջուր է լցնում մարդասպան Ադրբեջանի ջրաղացին և միակողմանի հայտարարություն էր՝ ի օգուտ ագրեսոր Ադրբեջանի։ Մենք ասում ենք, որ դուք սեպ եք խրում Հայաստանի և Ուկրաինայի հարաբերությունների մեջ։ Բոլորիս պարզ է դրա պատճառը։ Դրա հետևում կանգնած են մեծ ֆինանսներ, տարբեր շարժառիթներ, սակայն դա մեզ չի հետաքրքրում։ Եկել ենք ձեզ փոխանցենք «ձեր եփած բորշչը»։ Կերեք այդ «բորշչը» և սուս մնացեք»,-նշեց ակցիա իրականացնող երիտասարդներից մեկը։
Բողոքի ակցիա իրականացնողները վանկարկում էին «Ուկրաինա մի՛ սադրիր», «Մի՛ աջակցեք ագրեսորին»։ Երիտասարդները նշեցին, որ Ուկրաինայի հայտարարությանն ի պատասխան իրենց այս գործողությունը շատ մեղմ է. «Կոչ ենք անում ՀՀ-ում Ուկրաինայի դեսպանին, որ փոխանցեն Ուկրաինայի իշխանություններին, որ չխառնվեն։ Ձեր բիզնես շահերը և ձեր կապերն Ադրբեջանի հետ մի՛ քաղաքականացրեք և մի՛ խառնվեք այս կոնֆլիկտին։ Ջուր մի՛ լցրեք ագրեսորի ջրաղացին»,-նշեց ՀՅԴ երիտասարդական միության անդամը։
15:17 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարության շենքի մոտից ոստիկանություն է բերվել 10 քաղաքացի
15:10 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Քո Արփիից, քո Շուշանից, ու չգիտեմ ինչերից վա՞տն են մեր երեխաները». Ակցիայի մասնակից
15:05 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սեփական քաղաքում որտե՞ղ կանգնեմ, որ չբռնեք». Ակցիայի մասնակից
14:39 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Ֆիքսենք, որ կառավարությունը պատասխան չտվեց»․Ակցիայի մասնակից
14:36 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Թող իջնեն գործի տեղավորեն». Ակցիա՝ Կառավարության շենքի դիմաց
14:07 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԿառավարության շենքի դիմաց բողոքի ակցիայի մասնակիցներին բերման ենթարկեցին
13:49 09/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀամավարակը մեզ վերաբերում է, տրանսգենդերին չի վերաբերո՞ւմ՝ դուրս են գալիս առանց դիմակ. Ակցիա կառավարության մոտ
12:36 07/07/2020  |  ՄեկնաբանությունՊարզաբանում՝ Եղեգնուտ համայնքում ստեղծված իրավիճակի շուրջ
11:29 07/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե պիտի մեր համայնքապետը հետ վերադառնա իր պաշտոնին, ուրեմն Սերժ Սարգսյանին էլ բերենք դնենք վարչապե՞տ. Եղեգնուտի բնակիչ
12:33 06/07/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀաշմանդամություն ունեցող երեխայի թոշակի վրա կալանք են դրել, մարդկանց ունեցվածքը, տունը խլում են. Մանուկյան

“Ешьте сваренный вами борщ": перед зданием посольства Украины в Ереване прошла акция протеста 07/15/2020   17:18  |  Лента новостей
Представители молодежного крыла АРФ “Дашнакцутюн” организовали в среду акцию протеста перед зданием посольства Украины в Ереване. Демонстранты пришли выразить свое недовольство заявлением МИД Украины относительно обострения ситуации на армяно-азербайджанской границе.
“Разные страны, а также международные организации в этой связи выступили с  заявлениями. Однако Украина распространила заявление, обостряющее конфликт. Распространенное Украиной заявление льет воду на мельницу Азербайджана-убийцы,  является однобоким заявлением в пользу Азербайджана- агрессора. Мы говорим, что вы вбиваете клин в отношения Армении и Украины. Всем известны причины этого. За этим стоят большие финансы, различные мотивы, однако это нас не интересует. Мы пришли, чтобы передать вам "сваренный вами борщ", и хотим вам сказать – ешьте этот борщ и молчите", - заявил один из участников акции.
Митингующие скандировали при этом "Украина, не провоцируй" и "Украина, не содействуй агрессору". Протестующие бросили в сторону здания несколько пластиковых тар с борщом.
“Призываем посла Украины в Армении передать властям Украины, чтобы они не вмешивались. Не политизируйте свои бизнес-интересы и связи с Азербайджаном, не вмешивайтесь в этот конфликт. Не лейте воду на мельницу агрессора”, - отметил член молодежного союза АРФД.