Կորոնավիրուսից մահացել է 6 մարդ, որից 5-ն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություն 06/04/2020   11:17  |  Կորոնավիրուս
Կորոնավիրուսից մահացած պացիենտները եղել է երկու տղամարդ՝ 90 և 80 տարեկան և չորս կին՝ 80, 79, 44, 66 տարեկան։ Այս մասին հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից։ Նրանց փոխանցմամբ՝ բացի 66 տարեկան կնոջից բոլորն ունեցել են ուղեկցվող քրոնիկական հիվանդություններ։
Բացի այդ՝ նախոևդ օրն արձանագրվել է նաև մահվան 9 դեպք, երբ պացիենտների մոտ եղել է կորոնավիրուսի վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ պատճառով։
«Հունիսի 4-ի, ժամը 11:00-ի դրությամբ հաստատվել է կորոնավիրուսային հիվանդության ընդհանուր 11221 դեպք, որոնցից 3468-ն` առողջացած, 176-ը` մահվան ելքով: Կորոնավիրուսային հիվանդությամբ այս պահին փաստացի բուժում է ստանում 7509 պացիենտ: Ընդհանուր առմամբ կատարվել է 63459 թեստավորում:
Այսպիսով` ունենք կորոնավիրուսային հիվանդությամբ հաստատված 697 նոր դեպք և 14 առողջացած։
Մահվան դեպքերի վերաբերյալ հայտնում ենք, որ պացիենտները եղել են 44 (կին), 90 (տղամարդ), 80 (կին), 79 (կին), 80 (տղամարդ), 66 (կին) տարեկան: Բացի վերջինից, մնացած բոլորն ունեցել են ուղեկցող քրոնիկական հիվանդություններ:
Նախորդ օրը արձանագրվել է մահվան 9 դեպք, երբ պացիենտների մոտ հաստատվել է կորոնավիրուսային վարակ, սակայն մահը վրա է հասել այլ հիվանդության պատճառով: Այդպիսի դեպքերի ընդհանուր թիվը 68 է»,- հայտնում են ՀՀ առողջապահության նախարարությունից:
11:00 04/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԿորոնավիրուսի հաստատված դեպքերը հասել է 11221-ի
20:07 03/06/2020  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿCOVID-19, տեղեկանք բացված հաշվի վերաբերյալ
19:48 03/06/2020  |  ԿորոնավիրուսԱրտակարգ դրության իրավական ռեժիմից հետո ոստիկանության կողմից կազմվել է 20.742 արձանագրություն. ոստիկանապետ

В Армении за истекшие сутки от коронавируса скончались 6 человек, среди них - 44-летняя женщина 06/04/2020   11:42  |  Коронавирус
За минувшие сутки в Армении от коронавируса нового типа скончались 6 человек.
“Относительно случаев смерти сообщаем, что пациентам было 44 года (женщина), 90 лет (мужчина), 80 лет (женщина), 79 лет (женщина), 80 лет (мужчина), 66 лет (женщина). Кроме последней, у всех остальных были сопутствующие хронические заболевания", - сообщили в Министерстве здравоохранения Армении.
В ведомстве отметили также, что за истекшие сутки были скончались еще 9 человек с подтвержденным коронавирусом, однако смерть наступила от других болезней. Всего таких случаев 68.
В Минздраве напомнили, что за минувшие сутки зарегистрировано 697 случаев заражения коронавирусом. Количество излечившихся пациентов составило 14.
По положению на утро четверга, 4 июня, в Армении подтвержден11221 случай заражения оронавирусом нового типа. От COVID-19 скончались 176 пациентов, выздоровели 3468 человек.