Գրանցվել է կորոնավիրուսի 335 նոր դեպք. Մեր գործերը լավ չեն. Փաշինյան 05/21/2020   10:23  |  ԼՐԱՀՈՍ
Կորոնավիրուսի համավարակի հետ կապված մեր գործերը լավ չեն։ Այս մասին կառավարության այսօրվա մեկնարկին հայտարարեց ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
Նրա խոսքով երեկ արձանագրվել է կորոնավիրուսի 335 նոր դեպք, մահվան դեպքերը 70-ն են. «Տեղեկանք էի ուզել կորոնավիրուսի հետ կապված մեր հանրության շրջանում տրամադրությունների վերաբերյալ և այնտեղից զարմանալի փաստեր իմացա նույնիսկ այն մասին, որ հանրության շրջանում նույնիսկ քննարկվում է, որ հանրության շրջանում մարդկանց փող են տալիս, որ նրանք համաձայնեն դառնալ վիրուսի պացիենտ, այսինքն դրական ախտորոշումով և դա ունի կոնկրետ բացատրություն, իբր միջազգային օգնություն ստանալու համար։ Ուզում եմ կրկին ընդգծել, որ կորոնավիրուսի առաջին օրվանից մենք որևէ ոչ ստույգ տեղեկատվություն հանրությանը չենք հաղորդել և մեր կառավարությունն իր գոյության ողջ ընթացքում որևէ մանիպուլյատիվ գործողություն և տեղեկություն հանրությանը չի փոխանցել»,-ասաց Նիկոլ Փաշինյանը՝ հավելելով, որ իրավիճակը շատ ավելի լուրջ է, քան կարող ենք պատկերացնել և պետք են խստագույն միջոցներ ձեռնարկել համավարակը հսկողության տակ առնելու համար։
19:39 20/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊարզվեց, որ կորոնավիրուսի հետեւանքով մահերի պատճառը ո՜չ ավել ո՜չ պակաս ՀՀ քաղաքացին է. Արփինե Հավհաննիսյանը՝ Փաշինյանի ելույթի մասին
15:43 20/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետին է ներկայացվել Արդարադատության նախարարության 2019 թ. գործունեության հաշվետվությունը
09:45 20/05/2020  |  ՄամուլՆիկոլ Փաշինյանն ու Էդմոն Մարուքյանը՝ նույն վայրում. Թեժ քննարկումներ կան. «Ժողովուրդ»
09:28 20/05/2020  |  ՄամուլԻսկ ո՞ւմ հետ «կապ ունի» երկրի վարչապետը. «Փաստ»
23:13 19/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՓաշինյանը չի հերքելու, որովհետև սարսափում է. Գագիկ Համբարյան
21:20 19/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե 10 տուփ ծխախոտ լիներ, քարը քարին չէր թողնի, ինչո՞ւ է լռում արդարության «էվերեստ» Նիկոլ Փաշինյանը. Գուրգեն եղիազարյան
21:06 19/05/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԶավեշտը նրանում է, որ սա ասում է մի մարդ, ով տարիներ շարունակ ինչքան սուտ ու կեղծիք կա տարածում էր մեր մասին. Լևոն Քոչարյան
17:52 19/05/2020  |  ՄեկնաբանությունՎաղն էլ ասելու են մարդ եմ ուտում ընդմիջման ժամերին. Փաշինյան
10:02 19/05/2020  |  ՄամուլՈ՞ր հարցերը «տեխնիկական պատճառներով» չհնչեցին Փաշինյանի ասուլիսի ժամանակ. «Փաստ»

“Наши дела с коронавирусом плохи”: Пашинян узнал много удивительных фактов о настроениях в обществе 05/21/2020   10:39  |  Коронавирус
В Армении за истекшие сутки зарегистрировано 335 новых случаев заражения коронавирусом нового типа, сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян в ходе заседания правительства 21 мая.
"С пандемией коронавируса наши дела обстоят плохо. Вчера было зафиксировано 335 новых случаев. Зарегистрировано 70 случаев смерти (всего – Прим.ред.)", - сказал Никол Пашинян.
Премьер-министр сегодня участвовал в заседании правительства в защитной маске.
Он рассказал, что запросил справку о настроениях в обществе в связи с коронавирусом и узнал много удивительных фактов. В частности, в обществе даже бытует мнение, что людям предлагают деньги, чтобы они согласились стать пациентом с ковид-положительным диагнозом, и это имеет конкретное объяснение – якобы для получения международной помощи.
“Хочу вновь подчеркнуть, что с первого случая выявления коронавируса мы не сообщали неточных данных. Наше правительство за все время своего существования не предоставляла общественности маипулятивной информации”, - сказал Пашинян.
Он добавил, что ситуация намного серьезнее, чем можно представить, и надо принять жесткие меры, чтобы взять эпидемию под контроль.