Վանաձորում 9-ամյա երեխան ցած է ընկել 2-րդ հարկից. Երեխայի վիճակը ծայրահեղ ծանր է 05/15/2020   14:07  |  Արտակարգ պատահարներ
Վանաձորում 9 տարեկան երեխան 2-րդ հարկից ցած է ընկել։ Դեպքը տեղի է ունեցել երեկ՝ մայիսի 14-ին։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Վանաձորի քաղաքապետ Մամիկոն Ասլանյանից։
«Երեխային սանավիացիայի ուղղաթիռով տեղափոխել են Երևան։ Այդ պահին երեխայի կյանքին կարծեք թե վտանգ չէր սպառնում, բայց վիճակը ծանր է եղել, քանի որ տեղափոխել են սանավիացիայի ուղղաթիռով»,-ասաց Մամիկոն Ալանյանը։
Հարցին՝ տեղյակ է դեպքն ինչպես է տեղի ունեցել, քաղաքապետն ասաց, որ անրամասներին չի տիրապետում։
«Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ, որ երեխային տեղափոխել են «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն։ Կենտրոնի մամուլի խոսնակ ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է, որ երեխան այժմ գտնվում է վերակենդանացման բաժանմունքում. «Ունի համակցված վնասվածքներ, գագաթոսկրերի կոտրվածքներ, ծանր աստիճանի գլխուղեղի սալջարդ, կոմա և մի շարք այլ վնասվածքներ։ Բժիշկները վիճակը գնահատում են ծայրահեղ ծանր, միացված է արհեստական շնչառության սարք»,-գրել է Գևորգ Դերձյանը։

9-летний ребенок упал со второго этажа в Ванадзоре : его состояние крайне тяжелое 05/15/2020   14:22  |  Чрезвычайное просшествие
Девятилетний ребенок упал со второго этажа здания в городе Ванадзоре. Инцидент ппроизошел накануне, 14 мая. Об этом “ФактИнфо” сообщил мэр Ванадзора Мамикон Асланян.
Он сообщил,что ребенка на вертолете санавиации доставили в Ереван.  Мэр заявил, что не располагает подробной информацией об обстоятельствах инцидента.
Как стало известно “ФактИнфо”, ребенок госпитализирован в ереванский медцентр “Сурб Аствацамайр”.
Как сообщил на своей странице в Facebook пресс-секретарь медцентра Геворк Дердзян, ребенок в данный момент находится в отделении реанимации.
“У него сочетанные травмы, перелом теменной кости, тяжелейший ушиб головного мозга и ряд других повреждений. Врачи оценивают его состояние как крайне тяжелое, он подключен к апапрату искусственной вентиляции легких”, - написал Геворк Дердзян.