Թավիթյան բարերարի համար առաջնային էր առաջադեմ ու զարգացած Հայաստանի տեսլականը. նախագահը ցավակցել է Ասո Թավիթյանի մահվան կապակցությամբ 04/23/2020   13:50  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը ցավակցական ուղերձ է հղել Ասո Թավիթյանի մահվան կապակցությամբ.
«Խոր ցավ եմ ապրում «Թավիթյան» հիմնադրամի նախագահ, բարերար, իմ բարեկամ Ասո Թավիթյանի մահվան կապակցությամբ։
Ասո Թավիթյանը հայրենիք-սփյուռք կապերի յուրատեսակ կամուրջ էր։ Նա չէր ծնվել Հայաստանում, չէր բնակվում Հայաստանում, սակայն մշտապես ապրում էր Հայաստանով՝ բազմիցս այցելելով և ամեն կերպ սատար լինելով հայրենիքին։
Թավիթյան բարերարի համար առաջնային էր առաջադեմ ու զարգացած Հայաստանի տեսլականը, որը նա կյանքի էր կոչում տարբեր նախագծերի, հատկապես կրթական ծրագրերին ֆինանսավորմամբ։ «Թավիթյան» հիմնադրամի միջոցով բազմաթիվ հայ երիտասարդներ են ուսանել կամ վերապատրաստվել ամերիկյան հեղինակավոր բուհերում, մասնավորապես Թաֆթսի համալսարանի Ֆլեթչերի իրավունքի և դիվանագիտության դպրոցում:
Մեր բազմաթիվ հանդիպումների ժամանակ, այդ թվում՝ միջազգային տարբեր հեղինակավոր հարթակներում Ասո Թավիթյանը մշտապես խոսում էր հայրենիքին ու իր ժողովրդին ամեն կերպ աջակցելու անհրաժեշտության մասին, համարելով, որ Հայրենիքն ու Սփյուռքը մեկ մարմին ու մեկ հոգի են։
Ցավակցության ու մխիթարանքի խոսքերս եմ հղում Ասո Թավիթյանի ընտանիքին, հարազատներին ու մերձավորներին»։
16:45 21/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱմեն մի դատական գործ քննություն է նաև ժողովրդի առջև. երդման արարողություն նախագահական նստավայրում
15:39 21/04/2020  |  Կորոնավիրուս«Գուցե, ջերմություն էլ չունենաք եւ ասեք՝ «սա՞ էր կորոնավիրուսը». Արմեն Սարգսյան
15:16 20/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հայ պարկ»՝ համերաշխության և հիշողության համազգային այգի Ծիծեռնակաբերդի տարածքում. նախագահ Սարգսյանը ներկայացրել է «Հայ պարկ» հիմնելու իր գաղափարը
18:51 17/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԻվան Բաղրամյանը նշանակվել է Արարատի եւ Վայոց ձորի մարզերի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր
13:15 17/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆախագահ Սարգսյանը մասնակցել է «Քվանտային առաջնորդությունը համավարակի ժամանակ» թեմայով վեբինարի
16:20 16/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ նախագահը Երևանի առաջին ատյանի ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր է նշանակել
16:14 16/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀայաստանի նախագահ Արմեն Սարգսյանը ոչ պաշտոնական հանդիպում է ունեցել Արցախի ընտրված նախագահ Արայիկ Հարությունյանի հետ
14:35 16/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀույս ունեմ՝ ապագայում էլ շարունակելու ենք ունենալ ոստիկանություն, որի նկատմամբ քաղաքացին ունենալու է բարձրագույն հարգանք. նախագահ Սարգսյանը շնորհավորել է Ոստիկանության օրվա առթիվ
12:55 16/04/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀՀ նախագահը ոստիկանության մի խումբ ծառայողների պարգևատրելու հրամանագիր է ստորագրել

Президент Армении выразил соболезнования в связи с кончиной филантропа Асо Тавитяна 04/23/2020   16:32  |  Лента новостей
Президент Республики Армения Армен Саркисян направил телеграмму соболезнования в связи с кончиной Асо Тавитяна. Об этом сообщает пресс-служба президента РА.
«Я испытываю глубокую боль в связи с кончиной президента фонда «Тавитян», моего друга Асо Тавитяна. Асо Тавитян был своеобразным мостом в отношениях Родина-Диаспора. Он не родился в Армении, не жил в Армении, однако всегда жил Арменией, многократно посещая и всячески помогая Родине”, - говорится в телеграмме.
Президент отметил, что для филантропа Тавитяна приоритетным было видение прогрессивной и развитой Армении, которое он воплощал в жизнь, финансируя различные, особенно, образовательные проекты.
Президент напомнил, что посредством фонда «Тавитян» многие армянские молодые люди учились или проходили переподготовку в авторитетных американских вузах, в частности, в Школе права и дипломатии Флетчера Университета Тафтса.
“Во время наших многочисленных встреч, в том числе, на различных авторитетных международных площадках, Асо Тавитян всегда говорил о необходимости всячески помогать Родине и своему народу, считая, что Родина и Диаспора – одно единое тело и одна душа. Шлю слова соболезнования и утешения семье, родным и близким Асо Тавитяна”, - отмечается в телеграмме.