Այս պահին ունենք կորոնավիրուսի հաստատված 26 դեպք 03/15/2020   20:14  |  Կորոնավիրուս
Այս պահին ունենք կորոնավիրուսի հաստատված 26 դեպք։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱՆ նախարար Արսեն Թորոսյանը։ Նա տեղեկացրել է, որ նոր հաստատված 3 դեպքից 2-ը փոխկապակցված են «Էջմիածնի» դեպքի հետ և ի սկզբանե մեկուսացված են եղել: Մյուս դեպքը արձանագրվել է Մեղրի քաղաքում Իտալիայից վերջերս վերադարձած մեր քաղաքացու մոտ:
«Թարմացում 19:30, 15.03.2020թ.
Ունենք ևս 3 հաստատված դեպք, որից 2-ը փոխկապակցված են «Էջմիածնի» դեպքի հետ և ի սկզբանե մեկուսացված են եղել: Մյուս դեպքը արձանագրվել է Մեղրի քաղաքում Իտալիայից վերջերս վերադարձած մեր քաղաքացու մոտ:
Հանրագումարով, այս պահին ունենք հաստատված 26 դեպք: Մինչ օրս կատարվել է նոր կորոնավիրուսի հայտնաբերման 577 հետազոտություն: Այս պահին մեկուսացված է 300 քաղաքացի: Նոր դեպքի հետ սերտ շփում ունեցողները հայտնաբերվում են, որպեսզի մեկուսացվեն:
Այսօր կլինի ևս մեկ թարմացում» ,֊գրել է Արսեն Թորոսյանը:
20:07 15/03/2020  |  Կորոնավիրուս«Վալենսիայի» ֆուտբոլիստը վարակվել է կորոնավիրուսով
19:59 15/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՉեղարկել ընտրությունները Արցախի մարզում. Սասնա Ծռեր Արցախյան կուսակցություն
19:54 15/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԿոչ եմ անում բոլոր գործատուներին մեկուսացված անձանց չազատել աշխատանքից․ Էդմոն Մարուքյան
19:51 15/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՀարկ է դադարեցնել Էջմիածնի տիկնոջը թիրախավորելը․ Արփինե Հովհաննիսյան
19:05 15/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԶինված ուժերում կորինավիրուսով վարակված զինծառայողներ չկան.Շուշան Ստեփանյան
18:19 15/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԵրկրներ, որոնք փակում են սահմանները կորոնավիրուսի հետ կապված
16:31 15/03/2020  |  ԿորոնավիրուսԱՄՆ-ի ոստիկանությունը հանցագործներին խնդրել կորոնավիրուսի պատճառով է հետաձգել հանցագործությունները
14:04 15/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՈւզբեկստանում հայտնաբերվել է կորոնավիրուսով առաջին վարակվածը
13:17 15/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՔաղավիացիայի աշխատակիցների՝ կորոնավիրուսով վարակման լուրը իմանալուն պես, Տաթևիկ Ռևազյանը թռել է Հայաստանից
12:43 15/03/2020  |  ԿորոնավիրուսՀայաստանի օդային երթևեկության կարգավարներն ինքնամեկուսացել են կորոնավիրուսից` ընկերության վարչական շենքում

Еще три случая заражения коронавирусом выявлено в Армении; 300 человек помещены под карантин 03/15/2020   20:36  |  Коронавирус
В Армении зафиксировано еще три случая заражения коронавирусом;итого - 26 подтвержденных случаев, привел новые данные министр здравоохранения РА Арсен Торосян на своей странице в соцсети Facebook.
Как сообщил Торосян, два из трех подтвержденных случаев связаны с Эчмиадзином - инфицированные граждане изначально были помещены под карантин.
"Еще один случай зафиксирован в Мегри - у нашего гражданина, недавно вернувшегося из Италии. Лица, тесно контактировавшие с ним, устанавливаются с целью помещения их под карантин", - отметил Торосян.
По данным министра, на сегодняшний день проведено 577 тестов на выявление коронавируса, в данный момент изолировано 300 человек.
Глава Минздрава обещал позже обнародовать новые данные.
15:24 15/03/2020  |  КоронавирусРоналду отдаст свои отели в Португалии под бесплатные больницы для борьбы с коронавирусом
14:45 15/03/2020  |  КоронавирусЧисло заразившихся новым коронавирусом в Армении достигло 23 человек - Торосян
15:51 12/03/2020  |  КомментарийДепутат Геворк Горгисян опубликовал видео из Эчмиадзина
14:43 12/03/2020  |  Международные новостиПервый случай смерти от коронавируса зафиксирован в Греции