Բավրայի մաքսակետում այս գիշեր բացահայտվել է մաքսանենգության խոշոր դեպք. Փաշինյան 02/06/2020   12:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Բավրայի մաքսակետում անցած գիշեր բացահայտվել է մաքսանենգության խոշոր դեպք, որում ներգրավված են մաքսային ծառայության մի շարք աշխատողներ: Կառավարության այսօրվա նիստում տեղեկացրել է վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը՝ ավելացնելով, որ այդ աշխատակիցներն աջակցել են առանց մաքսային ձևակերպման ապրանքներ ներկրելուն:
«Այստեղ իմ ռեակցիան նորից նույնն է, զարմանում եմ այդ մարդկանց տրամաբանության վրա, տպավորություն է՝ հեռուստացույց չեն դիտում, սոցցանցերին ու լուրերին չեն հետևում: Եթե որևէ մեկին թվում է, որ տեսախցիկների առաջ մի բան խոսում ենք, աշխատասենյակներում ուրիշ բան անում, այդ մարդիկ չարաչար սխալվում են: Կոռուպցիան արմատախիլ ենք անելու Հայաստանում»,- ասաց Նիկոլ Փաշինյանը:
11:56 06/02/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՎիրավորական, բայց մյուս կողմից ուրախ իրադարձություն . Փաշինյանը՝ Վերմիշյանի ձերբակալության մասին
10:20 06/02/2020  |  ՄամուլԿառավարության կուլիսներում քննարկում են ռազմական ոստիկանության հարցը. Ո՞վ է հարցը հասցրել Փաշինյանի սեղանին . «Փաստ»

На КПП "Бавра" раскрыли случай крупной контрабанды с участием таможенников - Пашинян 02/06/2020   12:53  |  Лента новостей
На пограничном пункте “Бавра” на армяно-грузинской границы минувшей ночью был раскрыт случай крупной контрабанды с участием нескольких сотрудников таможенной службы, сообщил премьер-министр Армении Никол Пашинян на заседании правительства в четверг, 6 февраля.
Премьер заявил, что эти сотрудники помогали провозить товары без таможенного декларирования.
“Я удивляюсь логике этих людей. Такое ощущение, что они не смотрят телевизор, не следят за новостями, в том числе в соцсетях. Если кому-то кажется, что перед видеокамерами они утверждают одно, а в кабинетах делают другое, то эти люди глубоко ошибаются. Мы искореним коррупцию в Армении”, - сказал Никол Пашинян.