Արցախում զինծառայող է վիրավորվել 01/29/2020   09:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երեկ՝ հունվարի 28-ին, Արցախում զինծառայողը հրազենային վիրավորում է ստացել։ Այս մասին հայտնում է ԱՀ օաշտպանության նախարարության մամուլի ծառայությունը։
«Հունվարի 28-ին՝ ժամը 02:55-ի սահմանում, ՊԲ հարավ-արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի պահպանության տեղամասում, դեռևս չպարզված հանգամանքներում, հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 2000թ. ծնված Նվեր Արմանի Ավետիսյանը: Վիրավորում ստացած զինծառայողն անմիջապես տեղափոխվել է զինվորական հոսպիտալ, վերջինիս վիճակը գնահատվում է ծանր: Դեպքի մանրամասները պարզելու համար կատարվում է քննություն»,-հայտնում են ԱՀ ՊՆ մամուլի ծառայությունից։
13:21 24/01/2020  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունՎիրավորում ստացած զինծառայողի վիրահատությունն ավարտվել է
09:55 24/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԱրցախում վիրավորված զինծառայողներից մեկի վիճակը ծանր է
15:52 22/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆորակոչիկների երդման արարողություն
18:17 16/01/2020  |  Ղարաբաղյան հակամարտությունԴիպուկահարի կրակոցից հրազենային վիրավորում ստացած պայմանագրային զինծառայողը տեղափոխվել է Երեւան
17:15 16/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԲժիշկ-սպաները կմեկնեն ծառայության
16:58 16/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍԳործնական պարապմունք դիրքապահների հետ
16:57 15/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՆորակոչիկները ծանոթանում են ծառայության պայմաններին
14:28 11/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊարգև արքեպիսկոպոսը հանդիպման է հրավիրել Արցախի քաղաքական ուժերին և նախագահի թեկնածուներին
20:44 09/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՉունենք մեծ լավատեսություն, որ իրավապահ մարմիններն այսօր ունակ են օբյեկտիվ լինել. Ռուբեն Մելիքյան

Военнослужащий ранен в Арцахе 01/29/2020   10:11  |  Чрезвычайное просшествие
Военнослужащий Армии обороны Арцаха получил огнестрельное ранение. Об этом сообщает пресс-служба Министерства обороны Республики Арцах.
"28-го января в районе 02.55 на оборонительном участке одной из воинских частей, дислоцированных на юго-восточном направлении, при пока не выясненных обстоятельствах, огнестрельное ранение получил военнослужащий Нвер Арманович Аветисян(2000 года рождения)", - говорится в сообщении.
В ведомстве рассказали, что раненый солдат немедленно был доставлен в военный госпиталь, его состояние оценивается как тяжелое. С целью установления обстоятельств инцидента ведется следствие.