Երևանում այսօր ուշ երեկոյան կսկսվի ձյուն, որը կշարունակվի ողջ գիշեր. Սուրենյան 01/23/2020   09:26  |  Մեկնաբանություն
Այսօր երեկոյան ժամերին Սև ծովից ցուրտ մթնոլորտային ճակատ է ներթափանցում հանրապետության տարածք։ Այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է ԱԻՆ հիդրոմետ ծառայության օդերևութաբանության կենտրոնի պետ Գագիկ Սուրենյանը։
«Հունվարի 23-ի երեկոյան հանրապետության արևմտյան և կենտրոնական շրջաններում, առաջիկա գիշերը շրջանների զգալի մասում, իսկ վաղը ցերեկը հատկապես Վայոց Ձորում, Սյունիքում և Արցախում սպասվում է ձյուն։ Սպասվող ձյան շերտի բարձրությունը կկազմի 5-8սմ, Լոռիում և Տավուշում 1-2սմ։ Հունվարի 24-ի լույս 25-ի գիշերը օդի ջերմաստիճանը կնվազի 8-10 աստիճանով, սակայն հունվարի 28-ից կրկին նույնքանով կբարձրանա։
Երևանում այսօր ուշ երեկոյան կսկսվի ձյուն, որը կշարունակվի ողջ գիշեր, վաղը ցերեկը տեղումները կդադարեն։ Սպասվող ձյան շերտի բարձրությունը Երևանում կլինի 4-5սմ»,-գրել է Գագիկ Սուրենյանը։
09:31 22/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀոսանքազրկումներ Երևանում և մարզերում
09:30 17/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀոսանքազրկումներ Երևանում և մարզերում
15:31 15/01/2020  |  ՄեկնաբանությունԵրևանի երկնքում այս պահին արտառոց ամպ է հայտնվել. Սուրենյան
14:54 12/01/2020  |  ՄեկնաբանությունԵրևանում այսօր ուշ երեկոյան կսկսվի ձյուն, որը կշարունակվի ողջ գիշեր. Սուրենյան
18:30 10/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՊարգեւատրումները Տավուշում կազմել են ավելի քան 103 մլն դրամ, Սյունիքում՝ 136 մլն դրամ
11:20 10/01/2020  |  Մեկնաբանություն2019-ը Համաշխարհային օդերեւութաբանական կազմակերպությունը համարել է երկրորդ ամենատաք տարին 2016-ից հետո. Սուրենյան
09:35 09/01/2020  |  ԼՐԱՀՈՍՀոսանքազրկումներ Երևանում և մարզերում
09:27 09/01/2020  |  ՄեկնաբանությունԿայուն շարունակվող այս տաք և չոր օրերը այլևս ուրախալի չեն, այլ խիստ մտահոգիչ.Սուրենյան

Снег и похолодание ожидаются в Армении 01/23/2020 11:06 | Информационная платформа
Холодный атмосферный фронт с Черного моря сегодня вечером проникнет на территорию Армении, сообщил начальник отдела метеорологических прогнозов Армгидрометцентра Гагик Суренян на своей странице в соцсети Facebook.
"Вечером 23 января в западных и центральных районах республики, грядущей ночью на значительной части, а завтра днем особенно в Вайоц Дзоре, Сюнике и Арцахе прогнозируется снег. Высота ожидаемого снежного покрова составит 5-8 см, в Лори и Тавуше - 1-2 см. В ночь на 25 января температура воздуха снизится на 8-10 градусов, однако с 28 числа вновь потеплеет на столько же", - проинформировал Гагик Суренян.
По прогнозам синоптика, в Ереване сегодня поздно вечером пойдет снег, который будет продолжаться всю ночь.
“Завтра днем осадки прекратятся. Высота ожидаемого снежного покрова в Ереване составит 4-5 см.”, - написал Гагик Суренян.