Ռոբերտ Քոչարյանը տեղափոխվել է բժշկական կենտրոն. Առաջիկա օրերին կմնա այնտեղ 12/12/2019   11:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանը հետվիրահատական բուժզննում է անցել Երևանի «Իզմիրլյան» բժշկական կենտրոնում։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում ասաց երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի գրասենյակի ղեկավար Վիկտոր Սողոմոնյանը։
Սողոմոնյանը հայտնեց նաև, որ Քոչարյանն առաջիկա օրերին մնալու է բժշկական կենտրոնում. «Զննման արդյունքներով որոշվել է առաջիկա օրերին շարունակել Քոչարյանի ռեաբիլիտացիան՝ ստացիոնար պայմաններում»,–ասաց ՀՀ երկրորդ նախագահի գրասենյակի ղեկավարը։
Հիշեցնենք, որ Ռոբերտ Քոչարյանին վիրահատել են հոկտեմբերի 9–ին «Իզմիրյան» բժշկական կենտրոնում։ Ավելի ուշ` նոյեմբերի 5–ին, Քոչարյանի որդին` Լևոն Քոչարյանը, լրագրողների հետ զրույցում ասել էր, որ հոր մոտ ուռուցք է եղել, որն էլ վիրահատել են։

Экс-президента Армении Роберта Кочаряна доставили в медцентр “Измирлян” 12/12/2019   11:48  |  Лента новостей
Второй президент Армении Роберт Кочарян прошел послеоперационное обследование в ереванском медцентре “Измирлян”. Об этом в беседе с “ФактИнфо” сообщил руководитель офиса второго президента Армении Виктор Согомоня.
Он также проинформировал, что Кочарян в ближайшие дни пробудет в медцентре. “По итогам медосмотра принято решение о продолжении реабилитации Кочаряна в стационарных условиях”, - сказал Согомонян.
Напомним, Роберта Кочаряна прооперировали 9-го октября в медцентре “Измирлян”. Позже, 5-го ноября, сын экс-президента Левон Кочарян в беседе с журналистами рассказал, что у его отца  диагностировали опухоль, которую удалили во время операции.