ՀՔԾ-ն նույնիսկ այսքանից հետո չի հրաժարվում ինձ բանտ ուղարկելուց. Արսեն Բաբայան 12/12/2019   13:38  |  Մեկնաբանություն
Արսեն Բաբայանը ծանոթացել է իրեն վերաբերվող քրեական գործի նյութերին։  Այս մասին այսօր՝ դեկտեմբերի 12-ին, ֆեյսբուքյան իր էջում գրել է Ազգային ժողովի աշխատակազմի ղեկավարի նախկին տեղակալ Արսեն Բաբայանը։
«Ամբողջությամբ ծանոթացա ինձ վերագրվող քրեական գործի նյութերին (5 հատոր):
Նյութերին ծանոթանալուց պարզ դարձավ, որ ՀՔԾ քննիչն աշխատել է մեծ ջանասիրությամբ եւ ամբողջությամբ ապացուցել է, որ այդ քրեական գործը ենթակա է անհապաղ կարճման՝ #հանցադեպի բացակայության հիմքով:
Հ․Գ․ #հանցադեպի բացակայությունը նշանակում է, որ ընդհանրապես տեղի չի ունեցել որեւէ դեպք (ոչինչ տեղի չի չունեցել), ի տարբերություն հանցակազմի բացակայության, որտեղ տեղի է ունեցել դեպք (ինչ-որ բան է տեղի ունեցել), սակայն այդ ինչ-որ բանը հանցագործություն չէ:
Հ.Գ. 2. ՀՔԾ-ն նույնիսկ այսքանից հետո չի հրաժարվում ինձ բանտ ուղարկելուց եւ գործն ուղարկել է դատախազին...»։
14:04 20/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎերաքննիչ դատարանը չէր կարող ինձ ազատություն տալ, քանի որ ես այն արդեն ունեմ. Արսեն Բաբայան (տեսանյութ)
12:00 20/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎերաքննիչ քրեական դատարանն արձանագրել է Արսեն Բաբայանի իրավունքների խախտումները
13:31 16/11/2019  |  ՄեկնաբանությունՀՀ-ում օրենքի գերակայություն լինելու է.որևէ պաշտոնյայի մտքում չի պտտվելու «պատերով ծեփելու» սպառնալիքները.Արսեն Բաբայան
14:00 14/11/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրսեն Բաբայանը կզբաղվի իրավապաշտպան գործունեությամբ
13:49 14/11/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԻրավաբանությունն այս մակարդակի չի իջեցվել դեռ երբեք. Երվանդ Վարոսյան
13:10 14/11/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՔրեական գործ հարուցելու որոշումը չէր կարող գույություն ունենալ.Արսեն Բաբայան

Бабаян: ССС не отказывается от мысли отправить меня за решетку даже после того, как не нашла в деле события преступления 12/12/2019   14:01  |  Комментарий
Предварительное следствие по уголовному делу в отношении бывшего заместителя руководителя аппарата парламента Армении Арсена Бабаяна завершено. Об этом в четверг, 12-го декабря, сообщил сам Бабаян на своей странице в соцсети Facebook.
"Полностью ознакомился  материалами приписываемого мне уголовного дела(5 томов). При ознакомлении с материалами стало ясно, что следователь Специальной следственной службы работал с большим усердием и полностью доказал, что данное уголовное дело подлежит немедленному прекращению ввиду отсутствия события преступления", - написал Бабаян.
Он пояснил, что "отсутствие события преступления означает, что вовсе ничего не произошло, в отличие от отсутствия состава преступления, когда событие имеет место(что-то произошло), однако это что-то не является преступлением".
"Даже после всего этого, ССС не отказывается от мысли отправить меня в тюрьму, и передало дело прокурор", - добавил он.