Նիկոլ Փաշինյանը փորձում է կրկնել Լևոն Տեր-Պետրոսյանին 12/11/2019   14:36  |  ԼՐԱՀՈՍ
Գնալով Փաշինյանի ասածները առնվազն Դաշնակցության մասին համահունչ են դառնում Լևոն Տեր-Պետրոսյանի ասածներին։ Լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին ասաց ՀՅԴ բյուրոյի անդամ Կիրո Մանոյանը։
«Լևոն Տեր-Պետրոսյանն էլ 1992-1994թթ., երբ մեր բյուրոյի ներկայացուցիչ Հրայր Մարուխյանին արտաքսեց երկրից, 1994-ին քայլեր ձեռնարկեց, որպեսզի կուսակցությունը փակվի Հայաստանում։ Մի կողմից ասում էր, որ Դաշնակցությունն ազգային արժեք է, ափսոս որ սրանք ինչ են արդել այդ կուսակցությունը։ Հիմա ճիշտ նույն մոտեցումով Փաշինյանն է խոսում, որ, ցավոք սրտի, այդպես է լինելու, հակառակ որ ազգային արժեք է Դաշնակցություն կուսակցությունը»,-ասաց Կիրո Մանոյանը։
Նա վստահեցրեց՝ այդպես չի լինելու և բոլոր, այդ թվում վարչապետը պետք է հասկանան, որ ցանկություններով չպետք է առաջ շարժվեն, պետք է ընդունեն իրականությունը, որ Դաշնակցությունը մեկ կազմակերպություն է՝ դրսի-ներսի, հին-նոր ասելը ոչ ոքի օգուտ չի բերելու. «Ամեն ինչով, գնալով ավելի մոտիկանում է, կարծեք փորձում է կրկնել Լևոն Տեր-Պետրոսյանի արածները»,-հավելեց ՀՅԴ բյուրոյի անդամը։
13:55 11/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՉենք կարող ասել, որ Արցախը պետք է մասնակցի բանակցություններին և միևնույն ժամանակ ասել՝ Հայաստանն ու Արցախն ունեն նույն կեցվածքը. Կիրո Մանոյան (տեսանյութ)
16:53 10/12/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆոր Տարվա զանգերը խփելուց հետո ՀՀ-ում չի լինելու ՀԴՄ չխփելու որեւէ պարագա. Փաշինյանը զգուշացրեց

Никол Пашинян пытается вторить Левону Тер-Петросяну 12/11/2019   15:04  |  Лента новостей
Высказывания премьер-министра Армении Никола Пашиняна, касающиеся как минимум АРФ “Дашнакцутюн”, все более перекликаются с заявлениями первого президента РА Левона Тер-Петросяна. Такое мнение на встрече с журналистами в среду высказал член бюро АРФД Киро Маноян.
“Когда в 1992-1994 гг. Левон Тер-Петросян выслал представителя нашего бюро Грайра Марухяна из страны, в 1994 году предпринял шаги, нацеленные на закрытие партии в Армении, вопреки тому, что утверждал, что “”Дашнакцутюн”  - это национальная ценность; жаль, что такое учудили с партией. Теперь аналогичные подходы у Пашиняна”, - сказал Киро Маноян.
Он заверил, что этому не бывать и что все, в том числе премьер-министр, должны понимать, что нельзя двигаться вперед, руководствуясь желаниями, а следует признать, что “Дашнакцутюн” – это одна организация;  разговоры о внешнем и внутреннем, старом-новом, никому пользы не принесут. “Чем дальше, тем больше, казалось бы, он во всем пытается вторить Левону Тер-Петросяну”, - сказал Маноян.
11:30 29/04/2019  |  Лента новостейИзбран новый Верховный орган АРФ "Дашнакцутюн"
13:44 26/03/2018  |  Лента новостейАРФ “Дашнакцутюн” избрала нового представителя Верховного органа в Армении