Իրավական ու բարոյական կարմիր գծերը չպետք է տրորվեն. Ռուբեն Մելիքյան (տեսանյութ) 10/18/2019   10:10  |  ԼՐԱՀՈՍ
«Ժամը 14:30-ին լինելու եմ ԱԱԾ շենքի դիմաց։ Իրավական ու բարոյական կարմիր գծերը չպետք է տրորվեն։ Հուսով եմ՝ նույն ժամին նույն տեղում կլինեն գործընկեր իրավապաշտպաններ, իրավական մշակույթի ազատ անկմամբ մտահոգ իրավաբաններ և այլ քաղաքացիներ»,- այս մասին ֆեյսբուքյան իր էջում հայտնել է Արցախի նախկին ՄԻՊ, միջազգային իրավունքի մասնագետ և «Իրավական ուղի» ՀԿ համահիմնադիր Ռուբեն Մելիքյանը՝ նշելով, որ պատճառը ՍԴ նախագահ Հրայր Թովմասյանի նկատմամբ իրականացվող հետապնդումն է։
17:34 17/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀրայր Թովմասյանի դեմ հարուցված քրեական գործը բացառապես քաղաքական որոշում է. Ռուբեն Մելիքյան
12:06 17/10/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԻրավունքի նկատմամբ ծաղրը շարունակվում է. Ռուբեն Մելիքյան
13:29 28/09/2019  |  ՄեկնաբանությունԵրեկ «հերոսաբար» ձերբակալված երիտասարդը դասական առումով քաղբանտարկյալ է. Ռուբեն Մելիքյան
15:27 31/07/2019  |  Մեկնաբանություն100 փաստաբան պատրաստակամություն է հայտնել ստանձնելու Դավիթ Գրիգորյանի պաշտպանությունը
17:44 29/07/2019  |  Մեկնաբանություն«Ստանձնում եմ դատավորի պաշտպանությունը». Ռուբեն Մելիքյանը ֆլեշմոբ է սկսել
11:02 27/07/2019  |  ՄեկնաբանությունՎարդավառն անցկացնելու 12 կանոն Ռուբեն Մելիքյանի կողմից
16:47 26/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲԴԽ-ն չի կատարել իր սահմանադրական թիվ մեկ գործառույթը՝ չի ապահովել դատավորի անկախությունը. Ռուբեն Մելիքյան
15:39 17/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԴատավոր Գրիգորյանին վերաբերող ցանկացած գործողություն պետք է ամենալուրջ հիմնավորումներն ունենա. Ռուբեն Մելիքյան

Рубен Меликян призвал собраться у здания СНБ юристов и граждан, озабоченных "свободным падением" правовой культуры 10/18/2019 10:31 | Лента новостей
Правовые и моральные “красные линии” нельзя растаптывать, заявил бывший омбудсмен Арцаха, соучредитель общественной организации "Правовой путь", специалист по международному праву Рубен Меликян, указав, что речь идет о преследовании в отношении председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна.
“В 14:30 я буду у здания Службы национальной безопасности Армении. Правовые и моральные “красные линии” не должны стираться. Надеюсь, в тот же час увидеть в том же месте коллег-правозащитников, юристов и других граждан озабоченных свободным падением правовой культуры“, -заявил Меликян в прямом эфире со своей странице в соцсети Facebook.