ԱԺ հանձնաժողովը դրական եզրակացություն տվեց Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու նախագծին 09/24/2019   13:31  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովը այսօր նիստում քննարկումներից հետո դրական եզրակացություն տվեց «Իմ քայլը» խմբակցության ներկայացրած Սահմանադրական դատարանի նախագահ Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու մասին ԱԺ որոշման նախագիծը։
Փաստաթղթում նշվում է 4 հիմք, որոնց հիման վրա իշխանական խմբակցությունը պատրաստվում է ներկայացնել ՍԴ՝ ՍԴ նախագահի լիազորությունները դադարեցնելու համար։
Նախագծին կողմ է ԱԺ «Լուսավոր Հայաստան» խմբակցությունը, իսկ «Բարգավաճ Հայաստանը» դեռ վերջնական որոշում չունի։
Նկատենք, որ նախագծի մասին վերջնական որոշումը կայացնում է Սահմանադրական դատարանը։
17:19 19/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՍԴ դատավորների խիղճը պետք է ստիպի իրենց ճիշտ որոշում կայացնել․ Աղազարյանը՝ Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու մասին (տեսանյութ)
10:15 30/07/2019  |  Մամուլ«Աշխատել ցմահ». Ինչ է հորդորել ՀՀ-ում ՌԴ դեսպանը Հրայր Թովմասյանին. «Ժողովուրդ»
19:06 19/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԵթե ճնշումների մասին լուրերը հաստատվեն, ապա բոլորը պատասխանատվության կենթարկվեն անկախ պաշտոնից. Թովմասյան
09:45 25/06/2019  |  ՄամուլԱրջի ծառայություն՝ «չեզոքները» ոտքի են ելել. Հրայր Թովմասյանը չի պատրաստվում աթոռը զիջել. «Իրատես»
15:46 05/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Հրայր հեռացի՛ր». երկու խումբ ակտիվիստներ պահանջում են ՍԴ նախագահի հրաժարականը (տեսանյութ)

Парламентская комиссия дала положительное заключение по проекту о прекращении полномочий Грайра Товмасяна 09/24/2019   13:48  |  Лента новостей
Постоянная комиссия Национального Собрания Армении по государственно-правовым вопросам по итогам сегодняшнего заседания дала положительное заключение представленному правящей фракцией “Мой шаг” проекту решения НС о прекращении полномочий председателя Конституционного суда Грайра Товмасяна.
В документе приводятся 4 довода в пользу этого, на основании которых правящая фракция собирается обратиться в Конституционный суд для прекращения полномочий главы КС.  За проект проголосовала фракция “Просвещенная Армения”, а “Процветающая Армения” пока не приняла окончательного решения.