Երկրի բուն խնդիրներից մարդկանց ուշադրությունը շեղելու նպատակով ճղճիմ հայտարարություններ անելը շարունակում է մնալ Նիկոլի գործելաոճը. Լեւոն Քոչարյան 09/23/2019   15:32  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ես ցավով եմ արձանագրում, որ Հայաստանի վարչապետի աթոռին հայտնված մարդը բացի հանրահավաքային դատարկ ելույթներ ունենալուց ու մեր հասցեին անհիմն մեղադրանքներ հնչեցնելուց, այլ բանի ունակ չէ։ Ինքը այդպես էլ չի հասկացել, թե ինչ կարգավիճակում է հայտնվել։ Նման հայտարարությամբ է հանդես եկել ՀՀ երկրորդ նախագահ Ռոբերտ Քոչարյանի որդին՝ Լեւոն Քոչարյանը։
«Դատարկաբանությունն ու ամբոխավարությունն արդեն ամբողջ աշխարհի առաջ են տեղի ունենում՝ Լոս Անջելոսից մինչև Երևան, Ստեփանակերտից մինչև Սոչի։
Էժանագին էմոցիաներ փախցնելը և մեր երկրի բուն խնդիրներից մարդկանց ուշադրությունը շեղելու նպատակով ճղճիմ հայտարարություններ անելը շարունակում է մնալ Նիկոլի գործելաոճը։
Նա ամերիկաներից սպառնացել է, որ վերականգնելու է 1998–ից առաջ եղած ստատուս քվոն։ Ճիշտ է, մեր ընտանիքի հասցեին վայրահաչելով ու իր սիրած «երգը» երգելով է դա ասել, բայց նրա խոսքն իրականում այլ բան է նշանակում։
1998–ից առաջ եղած ստատուս քվոն վերականգնել, նշանակում է երկրի տնտեսության հերն անիծել ու վերադառնալ Արցախի խնդրի կարգավորման վաղուց մերժված փուլային տարբերակին։
1998–ից հետո՝ հորս նախագահության 10 տարվա ընթացքում պետական բյուջեն մեծացավ 8 անգամ և երկնիշ տնտեսական աճերով տնտեսության չափերն ավելացան 6 անգամ։ Դրանից, ի դեպ, օգտվել է նաև Նիկոլը, ում թերթային բիզնեսը ծաղկել է այդ տարիներին, նա թանկարժեք շարժական ու անշարժ գույք է ձեռք բերել:
Քոչարյանը նաև թույլ չտվեց, որ Արցախը Նիկոլի քաղաքական հայրիկի առաջարկած տխրահռչակ փուլային տարբերակով հայտնվի Ադրբեջանի կազմում։
Հիմա, եթե նա ուզում է վերադարձնել այս ստատուս քվոն, ապա թույլ չենք տալու։
1998–ի միայն մեկ ստատուս քվո պետք է վերականգնել՝ պատմության աղբանոցը նետել ու վերջնականապես փակել պարտվողականության էջը՝ դրա հիմնադիրով ու մնացուկներով հանդերձ»,- հայտարարել է կրտսեր Քոչարյանը։
17:14 24/07/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԲացարձակ ապօրինի հիմքով 4-5 ամիս իմ հաշիվներն ու գույքը կալանքի տակ են եղել. Լևոն Քոչարյան
17:56 27/06/2019  |  ՄեկնաբանությունՏարածվող նամակագրության սքրինները կեղծ են. Լևոն Քոչարյան
18:47 25/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՌոբերտ Քոչարյանի որդին արձագանքել է հորը կալանավորելու դատարանի որոշմանը(տեսանյութ)

Сын Кочаряна парировал заявления Пашиняна об их семье 09/23/2019   16:51  |  Лента новостей
Левон Кочарян, сын второго президента Армении Роберта Кочаряна, отреагировал на заявление премьер-министра РА Никола Пашиняна в адрес их семьи в ходе пресс-конференции в Лос-Анджелесе.
"Я с сожалением констатирую, что оказавшийся в кресле премьер-министра Армении человек, кроме пустых площадных выступлений и озвучивания в наш адрес необоснованных обвинений, ни на что другое не способен. Он так и не понял, в каком статусе оказался.
Его пустословие и демагогия уже на глазах у всего мира – от Лос-Анджелеса до Еревана, от Степанакерта до Сочи.
По словам Левон Кочаряна, срывание дешевых эмоций и выступление с тривиальными заявлениями с целью отвлечь внимание людей от реальных проблем страны продолжают оставаться стилем Никола.
"Он из Штатов пригрозил восстановить статус-кво, существующий до 1998 года. Правда, сказал это, занимаясь пустословием в адрес нашей семьи и вновь заводя свою любимую "песню", но его слова в действительности означают другое", - заявил сын экс-президента.
Он отметил, что “восстановление существующего до 1998 года статус-кво означает разрушение  экономики страны и возвращение к давно отвергнутому этапному варианту урегулирования арцахской проблемы”.
"После 1998 года, за 10 лет президентства моего отца, государственный бюджет увеличился в 8 раз, а экономика с двузначным экономическим ростом выросла в 6 раз. Этим, кстати, воспользовался и Никол, чей газетный бизнес расцвел в те годы; он приобрел дорогостоящее движимое и недвижимое имущество. Кочарян также не позволил, чтобы Арцах в соответствии с предложенным политическим отцом Никола печально известным этапным вариантом оказался в составе Азербайджана. Теперь, если он захочет вернуть этот статус-кво, то мы не допустим этого. Нужно восстановить только один статус-кво 1998 года – выбросить на свалку истории и окончательно закрыть пораженческую страницу вместе с ее основателем и пережитками", – заявил Левон Кочарян.