«Ինչի՞ մասին է խոսքը, մենք նոր ենք սկսել». Մարությանն՝ իր հրաժարականի մասին (տեսանյութ) 09/10/2019   16:47  |  ԼՐԱՀՈՍ
Երևանի քաղաքապետ Հայկ Մարությանը չի պատրաստվում հրաժարական տալ։
«Ինչի՞ մասին է խոսքը, մենք նոր ենք սկսել»,-այսօր լրագրողների հետ ճեպազրույցում ասաց Մարությանը, պատասխանելով հարցին, արդյո՞ք պատրաստվում է հրաժարական տալ։
Մարությանը նշեց, որ քաղաքապետարանը 6500 քմ մանկապարտեզ հետ է բերել համայնքին, 2 մլրդ դրամով մեծացրել է բյուջեն, վերադարձրել է այգիները, վերանայել անօրինական սեփականաշնորհումներն ու մեծ կառուցապատում սկսել։
«Մեծ ծրագրեր ունենք։ Մենք բացել ենք տարբեր նոր հիմնարկներ, որոնք երբևէ չեն եղել, Երևանի քաղաքապետարանը գրեթե ոչ մի տեխնիկա չի ունեցել, այսօր արդեն տեխնիկայի այնքան մեծ պաշար ունենք ու պատրաստվում ենք ունենալ, որ անկախ լինենք և կարողանանք իրագործել մեր առջև դրված խնդիրները»,-ընդգծել է քաղաքապետն ու ավելացրել, թե այս ամենի հետ մեկտեղ ինչպե՞ս կարող է հրաժարականի մասին մտածել։
մանրամասները՝ տեսանյութում
15:22 10/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սանիթեքը» պարբերաբար չի տալիս աշխատակիցների աշխատավարձերը. Մարությանը կարծում է՝«Սանիթեքի» աշխատակիցների ակցիան ուղղորդված էր
10:24 10/09/2019  |  ՄամուլՎերջին աշո՞ւնը. Հայկ Մարությանը հրաժարական կտա. «Իրատես»
15:19 04/09/2019  |  ԼՐԱՀՈՍ«Սանիթեքի» անգործությունը պրոցես սկսելու հիմք է հանդիսանում. Մարության
10:53 03/09/2019  |  ՄեկնաբանությունՀայկ Մարությանն առաջնագիծ էր գնացել
15:04 30/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՀաջորդ տարվանից շուրջ 400 միկրոավտոբուս պետք է դուրս գա երթուղային ցանցից. Հայկ Մարության
10:22 30/08/2019  |  ՄամուլՀայկ Մարությանի հրաժարականի հարցը իշխանության օրակարգում է. «Հրապարակ»
13:44 21/08/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՄարությանն արժանապատվությունից պետք է խոսեր այն ժամանակ, երբ իրեն ընտրում էին որպես «պոլի փեդ». Աղեկյան

Айк Марутян прокомментировал слухи о своей возможной отставке с поста мэра Еревана 09/10/2019   17:04  |  Лента новостей
Мэр Еревана Айк Марутян не намерен подавать в отставку. “О чем речь? Мы только начали”, – заявил Марутян в беседе с журналистами в ответ на вопрос, действительно ли он собирается покинуть свой пост.
Айк Марутян отметил, что мэрии удалось вернуть общине 6500 кв.м. приватизированных ранее детсадов, увеличить бюджет на 2 млрд. драмов, вернуть скверы, пересмотреть все незаконные тендеры и сделки по приватизации и начать большую застройку.
“У нас большие планы. Мы открыли новые учреждения, которых ранее никогда не было. У мэрии Еревана не было почти никакой техники, а на сегодняшний день у нас такой арсенал техники и планы по дальнейшему оснащению, нацеленные на то, чтобы быть независимыми и  выполнять поставленные перед нами задачи”, - подчеркнул мэр Еревана, добавив, что на фоне всего этого, с какой стати он должен думать об отставке.