Գյումրի-Բավրա ավտոճանապարհին մեքենան գլորվել է ձորը. կան տուժածներ 09/06/2019   10:22  |  Արտակարգ պատահարներ
Սեպտեմբերի 6-ին` ժամը 02:04-ին, «911» ծառայություն ահազանգ է ստացվել, որ Շիրակի մարզի Փոքրաշեն գյուղի ոլորաններում տեղի է ունեցել ՃՏՊ, կան տուժածներ. անհրաժեշտ է փրկարարների օգնությունը:
Պարզվել է, որ Մ-1 միջպետական ավտոճանապարհի Գյումրի – Բավրա հատվածի 12-րդ կմ-ին «Opel Zafira» մակնիշի ավտոմեքենան (վարորդ՝ Աշոտ Գրիգորյան, ծնված 1978 թ.) դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և մոտ 80 մետր գլորվել ձորը:
Ուղևորներ՝ Սիրանուշ Ս.-ն (ծնված 1971 թ․), Վարսենիկ (ծնված 1960 թ.) և Ռուզաննա (ծնված 1965 թ.) Գ.-ները, Ռուզաննա Մ.-ն (ծնված 1957 թ.), Աշոտ Ա.-ն (ծնված 1989 թ.) և Արթուր Հ.-ն (ծնված 1990 թ.) տարբեր մարմնական վնասվածքներով հոսպիտալացվել են Գյումրու ԲԿ, որտեղ տուժածների առողջական վիճակը գնահատվել է միջին ծանրության:

Автомобиль сорвался ущелье на трассе Гюмри-Бавра, пострадали шесть человек 09/06/2019   11:10  |  Чрезвычайное просшествие
ДТП произошло в Ширакской области Армении в ночь на 6-ое сентября. Как сообщает МЧС республики, 6-го сентября в 02:04 в службу "911" поступило сообщение о том, что на поворотах села Покрашен произошла авария и есть пострадавшие.
Выяснилось, что на 12-м километре трассы Гюмри-Бавра автомобиль марки “Opel Zafira”, за рулем которого находился  Ашот Г. 1978 года рождения, съехал с проезжей части и скатился в ущелье с 80-метровой высоты.
Пассажиры – Сирануш С. (1971 г.р.), Варсеник (1960 г.р.) и Рузанна (1965 г.р.) Г., Рузанна М. (1957 г.р.), Ашот А. (1989 г.р.) и Артур Г. (1990 г.р.) с травмами различной степени тяжести и были доставлены в медцентр Гюмри. Врачи оценили их состояние как средней тяжести.