Աջափնյակում 32-ամյա տղամարդու սպանության գործով մեղադրանք է առաջադրվել ընկերոջը 07/25/2019   13:09  |  Քրեական խրոնիկոն
ՀՀ ՔԿ ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում 32-ամյա տղամարդու սպանության դեպքի առթիվ քննվող քրեական գործով վարույթն իրականացնող մարմնին է ներկայացել հետախուզման մեջ գտնվող 1978թ. ծնված տղամարդը: Նրան մեղադրանք է առաջադրվել, հայտնում են Քննչական կոմիտեի լրատվական ծառայությունից։
Ավելի վաղ տեղեկացրել էինք, որ 2019թ. մայիսի 1-ին՝ ժամը 03:35-ին, «Արմենիա» ՀԲԿ-ից ոստիկանության Մաշտոցի բաժին ահազանգ է ստացվել այն մասին, որ կրծքավանդակի ձախ կեսի կտրած-ծակած թափանցող վերքով, սրտի վնասումով, արյունահոսությամբ իրենց մոտ է տեղափոխվել 1986 թվականին ծնված տղամարդ, ով նույն օրը մահացել էր:
Դեպքի առթիվ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի ԵՔՔՎ Աջափնյակ և Դավիթաշեն վարչական շրջանների քննչական բաժնում հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 34-104-րդ հոդվածի 1-ին մասով:
Իրականացված մեծածավալ քննչական գործողությունների և Ոստիկանության համապատասխան ստորաբաժանման աշխատակիցների հետ ձեռնարկված անհետաձգելի օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում պարզվել են միջադեպի մի շարք հանգամանքներ, այդ թվում՝ շարժառիթը, ենթադրյալ հանցագործություն կատարած անձի  ինքնությունը, ով հանդիսանում է տուժողի ընկերը՝ Երևան քաղաքի բնակիչ՝ ծնված 1978թ.: Նրա նկատմամբ հայտարարվել էր հետախուզում:
Վերջինիս ներկայացել է վարույթն իրականացնող մարմնին, և նրան մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 104-րդ հոդվածի 1-ին մասով: Քննիչը միջնորդություն է ներկայացրել դատարան՝ մեղադրյալի նկատմամբ ընտրված խափանման միջոց կալանավորումը վերահաստատելու մասին, ինչը բավարարվել է:
Նախաքննությունը շարունակվում է, միջոցներ են ձեռնարկվում` դեպքի հանգամանքների օբյեկտիվ, լրիվ և բազմակողմանի քննությունն ապահովելու ուղղությամբ:
11:03 22/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոն27-ամյա երիտասարդին մեղադրանք է առաջադրվել մորը սպանելու համար
13:23 17/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոն32-ամյա տղամարդու մահվան գործով մեկ անձի ձերբակալելու որոշում է կայացվել
09:47 17/07/2019  |  ՄամուլՊատվիրատուն՝ դրսի՞ց. Ով է կանգնած «տրադիցիոն գող» Անդիկի սպանության «զակազի հետևում». «Իրավունք
09:47 16/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱբովյանում՝ դպրոցի բակում, 34-ամյա տղամարդ է սպանվել
23:11 12/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՊարզվել են Ռուսաստանում ոստիկանների գնդակահարման մանրամասները
09:49 12/07/2019  |  ՄամուլԲերման ենթարկված քրեական հեղինակությունները՝ Անդիկի սպանության մասին. «Ժողովուրդ»
16:10 10/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴիլիջանում կատարված սպանությունը բացահայտվեց (ԼՈՒՍԱՆԿԱՐՆԵՐ)
14:49 10/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԴիլիջանում սպանվել 26-ամյա երիտասարդ. կասկածյալը նույն մարզի բնակիչ է
14:51 03/07/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՕրենքով գող Անդիկի վրա կրակելու պահը. բացառիկ տեսանյութ Lurer. com

Жителю Еревана предъявлено обвинение в убийстве друга 07/25/2019 13:54 | Криминальная хроника
По уголовному делу об убийстве 32-летнего мужчины в ереванском районе Ачапняк обвинение предъявлено его другу. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
Ранее сообщалось, что 1 мая 2019 года, в 03:35, из республиканского медцентра “Армения” в Полицию поступило сообщение о том, что к ним с колото-резаной раной в области левой половины грудной клетки с повреждением сердца и кровотечением доставлен мужчина 1986 года рождения, который в тот же день скончался.
По данному возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 34-104(“Покушение на убийство”) УК Армении.
В результате предпринятых крупномасштабных действий и неотложных оперативно-розыскных мероприятий был установлен ряд обстоятельств инцидента, в том числе мотив преступления, личность предполагаемого преступника. Им оказался житель Еревана 1978 года рождения, который является другом потерпевшего. Он был объявлен в розыск.
Последний явился к следствию. Ему предъявлено обвинение по части 1 статьи 104(“Убийство”) УК Армении. Следователь подал в суд ходатайство о подтверждении в отношении обвиняемого меры пресечения в виде заключения под стражу, которое было удовлетворено.
“Предварительное следствие продолжается. Предпринимаются меры, направленные на обеспечение объективного, полного и многостороннего расследования”, -отмечается в сообщении.