Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի պետական տոնի առթիվ շնորհավորել է Դմիտրի Մեդվեդևին 06/12/2019   11:37  |  ԼՐԱՀՈՍ
Վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի Դաշնության պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ շնորհավորական ուղերձներ է հղել Դմիտրի Մեդվեդևին։ Այս մասին հայտնում են՝ ՀՀ վարչապետի աշխատակազմի տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի վարչությունից:
Դմիտրի Մեդվեդևին հղված ուղերձում վարչապետ Փաշինյանը նշել է.
ընդունեք իմ սրտանց շնորհավորանքները պետական տոնի՝ Ռուսաստանի օրվա առթիվ։ Այս նշանակալի օրը լիովին կապված է Ռուսաստանի Դաշնության քաղաքացիների բարեկեցության բարելավմանն ու միջազգային հարթակներում նրա դերի ամրապնդմանն ուղղված խորքային բարեփոխումների հետ:
Գոհունակությամբ կցանկանայի նշել հայ-ռուսական դաշնակցային գործընկերության զգալի ամրապնդումը, որը դրսևորվում է ինչպես երկկողմ մակարդակով, այնպես էլ ինտեգրացիոն միավորումների և միջազգային կազմակերպություններիշրջանակներում փոխգործակցության ընթացքում:Համոզված եմ, որ Հայաստանի և Ռուսաստանիմիջև ռազմավարական փոխգործակցության հետևողական զարգացումը լիովին բխում է մեր երկրների ժողովուրդների շահերից:
Մաղթում եմ Ձեզ, հարգելի Դմիտրի Անատոլիի, քաջառողջություն, բարեկեցություն և նորանոր հաջողություններ Ձեր պատասխանատու աշխատանքում, իսկ Ռուսաստանի բոլոր քաղաքացիներին՝ խաղաղություն, երջանկություն և բարգավաճում»:
11:29 12/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը Ռուսաստանի պետական տոնի առթիվ շնորհավորել է Վլադիմիր Պուտինին
20:45 11/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Նիկոլ Փաշինյանն ընդունել է Անջեյ Կասպշիկին
17:50 11/06/2019  |  ՄեկնաբանությունՀայաստանը արտադրող երկիր դարձնելը տնտեսական հեղափոխության ամենակարեւոր սկզբունքներից է. Նիկոլ Փաշինյան
11:38 11/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆարինե Թուխիկյանը նշանակվել է Կրթության, գիտության, մշակույթի և սպորտի նախարարի տեղակալ
10:15 11/06/2019  |  ՄամուլՓաշինյանը պահանջը կտրուկ է դրել՝ Բալասանյանի հրաժարականն է ուզում. Բակո Սահակյանը համաձայնել է. «168 ժամ»
18:33 10/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը հեռախոսազրույց է ունեցել Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևի հետ
16:54 10/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը շնորհավորել է Անտոնիու Կուշտային Պորտուգալիայի օրվա առթիվ
14:22 10/06/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՎարչապետ Փաշինյանը շնորհավորել է Կասիմ-Ժոմարտ Տոկաևին Ղազախստանի նախագահական ընտրություններում հաղթանակի կապակցությամբ

Пашинян поздравил Медведева с Днем России и отметил заметное упрочение армяно-российского союзнического партнёрства 06/12/2019   12:39  |  Лента новостей
Премьер-министр Армении Никол Пашинян направил поздравительные послания премьер-министру РФ Дмитрию Медведеву по случаю государственного праздника РФ – Дня России. Об этом сообщает пресс-служба армянского правительства.
“Уважаемый Дмитрий Анатольевич. Примите сердечные поздравления по случаю государственного праздника - Дня России! Эта знаменательная дата всецело связана с глубинными преобразованиями, нацеленными на повышение благосостояния граждан Российской Федерации и упрочения её роли на мировой арене", - говорится в послании.
Пашинян с удовлетворениемотметил заметное упрочение армяно-российского союзнического партнёрства, что проявляется как на двустороннем уровне, так и при взаимодействии в рамках интеграционных объединений и международных организаций.
"Убеждён, что последовательное наращивание стратегического взаимодействия между Арменией и Россией всецело исходит из интересов народов наших стран", - отмечается в поздравительном послании.
Пашинян пожелал Медведеву доброго здоровья, благополучия и новых успехов в Вашей ответственной деятельности, а всем гражданам России - мира, счастья и процветания.