33-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ բանկի վրա զինված ավազակային հարձակում կատարելու համար 05/30/2019   12:22  |  ԼՐԱՀՈՍ
ՀՀ քննչական կոմիտեի Երևան քաղաքի քննչական վարչության Արաբկիր վարչական շրջանների քննչական բաժնում ավարտվել է «ՎՏԲ Հայաստան բանկ» ՓԲԸ-ի աշխատակցի նկատմամբ ավազակային հարձակում կատարելու դեպքի առթիվ հարուցված քրեական գործի նախաքննությունը. մեղադրանք է առաջադրվել 1986թ. ծնված քաղաքացուն: Այս մասին տեղեկացանք ՝ ՀՀ քննչական կոմիտեի  տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Քննությամբ ձեռք բերված տվյալների համաձայն՝ 2019 թվականի հունվարի 29-ին ազգությամբ հայ, Վրաստանի Հանրապետության՝ 1986 թվականին ծնված քաղաքացին մուտք է գործել «ՎՏԲ Հայաստան բանկ» ՓԲԸ-ին պատկանող մասնաճյուղ և որպես զենք օգտագործվող առարկայի՝ կացնի գործադրմամբ կոտրել է բանկի մասնաճյուղի կառավարչի աշխատասենյակի ապակին, ապա կացինը թափահարելով հարձակվել է նրա վրա և կյանքի և առողջության համար վտանգավոր բռնություն գործադրելու սպառնալիքով պահանջել է իրեն հանձնել գումար, սակայն բանկում ծառայություն իրականացնող ՀՀ ոստիկանության աշխատակցի կողմից վնասազերծվել է և բերման ենթարկվել ոստիկանության Արաբկիրի բաժին:
Ձեռք բերված բավարար ապացույցների համակցությամբ՝ 33-ամյա տղամարդուն մեղադրանք է առաջադրվել՝ ՀՀ քրեական օրենսգրքի 175-րդ հոդվածի 2-րդ մասի 4-րդ կետով, և նրա նկատմամբ որպես խափանման միջոց է ընտրվել կալանավորումը:

33-летний армянин из Грузии предстанет перед судом по обвинению в разбойном нападении на банк в Ереване 05/30/2019   15:18  |  Криминальная хроника
Предварительное следствие по уголовному делу о  разбойном нападении на сотрудника ЗАО "Банк ВТБ Армения" завершено. Уголовное дело с обвинительным заключением направлено в суд. Об этом сообщает пресс-служба Следственного комитета Армении.
По данным следствия, 29 января 2019 года гражданин Грузии армянского происхождения 1986 года рождения вошел в здание одно из филиалов "Банка ВТБ Армения" и разбил топором стекло кабинета управляющего филиалом. Размахивая топором, мужчина потребовал у управляющего отдать ему деньги, однако был обезврежен несущим службу в банке сотрудником Полиции и доставлен в арабкирский полицейский отдел.
По достаточной совокупности добытых доказательств, 33-летнему мужчине предъявлено обвинение по пункту 4 части 2 статьи 175 (“Разбой с применением оружия или иных предметов, используемых в качестве оружия”) Уголовного кодекса Армении. В отношении него избрана мера пресечения в виде заключения под стражу.