05/09/2019   22:38  |  Քաղաքական «Աղաջանյանն ո՞վ է, որ…հնարավոր է ինքը չի էլ հասկացել՝ ինչի մասին է խոսքը». Այվազյան Տեսչական մարմինների աշխատանքների համակարգման գրասենյակի նախկին ղեկավար Հայկ Այվազյանը կարծում է, որ վերջին շրջանում կառավարության մի շարք աշխատակիցների ազատման պատճառը կարող է լինել ՀՀ վարչապետի...
05/09/2019   21:45  |  Արտակարգ պատահարներ Ռուսական ինքնաթիռի կողմից ամերիկյան անօդաչու սարքի բռնագրավման տեսանյութը հայտնվել է համացանցում Հինգշաբթի օրը համացանցում հրապարակել է ամերիկյան անօդաչու սարքը բռնելու և ուղեկցելու տեսանյութը: Դատելով հրապարակված տեսանյութից` տեսագրումը իրականացվել է Ռուսաստանի օդա-տիեզերական ռմբակոծիչի...
05/09/2019   21:13  |  Արտակարգ պատահարներ Հայտնաբերվել է դի Մայիսի 9-ին, ժամը 18:13-ին 911 ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքի Եսայան փողոցում գտնվող թիվ 15 դպրոցի կաթսայատան մոտ գազատար խողովակից կախված քաղաքացու դի կա....
05/09/2019   20:33  |  Արտակարգ պատահարներ Կասպից ծովում այրվել է ադրբեջանական նավը, տուժել է 14 մարդ Ադրբեջանի ափերին մոտ` Կասպիական նավթային նավատորմին պատկանող «Իսրաֆիլ Հուսեյնով» խողովակաշարային նավի վրա տեղի է ունեցել պայթյուն: Ինչպես հաղորդել է Trend-ը, ժամը 18: 30-ի սահմաններում...
05/09/2019   20:11  |  Քրեական խրոնիկոն Միգրանտների համար կեղծ փաստաթղթեր պատրաստելու համար Մոսկվայում ձերբակալվել է ավելի քան 50 մարդ Ռուսաստանի ԴԱԾ-ն Մոսկվայում ձերբակալել է 56 անձի՝ միգրանտների համար կեղծ փաստաթղթեր պատրաստելու համար, հաղորդում է ՌԻԱ Նովոստին: Բացահայտված է  սարքավորումներով, կնիքներով և բլանկերի...
05/09/2019   19:00  |  Քրեական խրոնիկոն Օտարերկրացին մաքսանենգ ճանապարհով փորձել է պայթուցիկ նյութ տեղափոխել Օտարերկրյա քաղաքացին Հայաստանում դատապարտվել է պայթուցիկ նյութ մաքսանենգ ճանապարհով տեղափոխելու փորձ կատարելու համար։ «Փաստինֆո»-ի հաղորդմամբ՝ ԻԻՀ քաղաքացին, ազգությամբ պարսիկ,...
05/09/2019   18:58  |  Քրեական խրոնիկոն Ճամփորդություն կազմակերպելու պատրվակով 39-ամյա տղամարդը հափշտակել է 6700 ԱՄՆ դոլար Արագածոտնի մարզի ընդհանուր իրավասության առաջին ատյանի դատարանը 39-ամյա ՀՀ քաղաքացուն դատապարտել  է ազարազրկման՝ ամուսնական ճամփորդություն կազմակերպելու պատրվակով առանձնապես խոշոր չափի...
05/09/2019   17:28  |  Բնապահպանական իրավունք Բնապահպանության նախարարությունն առաջարկում է խստացնել կովկասյան ընձառյուծի որսի դեմ պայքարը Բնապահպանության նախարարությունն առաջարկում է  խստացնել բնությանը եւ կենդանական աշխարհին վնաս պատճառելու համար պատժատեսակները։ Նախարարությունը մշակվել է օրենսդրական փաթեթ, որով առաջարկում...
05/09/2019   17:25  |  Քաղաքական Ղազախստանում արգելափակել են Facebook-ը, Instagram-ը և YouTube-ը Ղազախստանի ինտերնետ-պրովայդերները արգելափակել են Facebook, Instagram, YouTube և Telegram սոցկայքերի մուտքը: Այդ մասին ամփոփագրում հաղորդել է NetBlocks կազմակերպությունը: Շարունակում են գործել...
05/09/2019   17:15  |  ԼՐԱՀՈՍ ՀՀ երրորդ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր, Շուշիում սպարապետ Վազգեն Սարգսյանի հուշարձան (լուսանկարներ) Հայաստանի Հանրապետության երրորդ նախագահ, ՀՀԿ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր այցելել է Ստեփանակերտի հուշահամալիր, որտեղ ծաղիկներ է դրել Հայրենական մեծ պատերազմում և Շուշիի ազատագրման ժամանակ զոհված...

05/09/2019   18:08  |  Международные новости В Японии показали самый быстрый поезд в стране В Японии представили новый скоростной поезд Alfa-X для линий "Синкансэн", который будет развивать скорость до 360 километров в час.
05/09/2019   17:39  |  Лента новостей Серж Саргсян посетил Степанакертский мемориальный комплекс и Шуши(Фото) Экс-президент возложил цветы у памятника, увековечивающему память воинов-освободителей, погибших в Великой отечественной войне и во время освобождения Шуши.
05/09/2019   17:23  |  Международные новости Владимир Путин присоединился к участникам акции "Бессмертный полк" Президент РФ возглавил шествие, неся портрет отца-фронтовика.
05/09/2019   17:05  |  Чрезвычайное просшествие Летевший из Парижа в Мумбаи самолет исчез с радаров перед аварийной посадкой На борту находились 256 пассажиров.
05/09/2019   17:01  |  Лента новостей Пашинян: пусть майские победы станут для нас опорой в деле построения сильной и мощной родины Премьер-министр Республики Армении Никол Пашинян направил поздравительное послание по случаю Дня Победы и мира.
05/09/2019   16:40  |  Лента новостей Никол Пашинян в Арцахе принял участие в мероприятиях по случаю тройного праздника(Фото) Премьер-министр Никол Пашинян 9 мая посетил Республику Арцах, где принял участие в праздничных мероприятиях, посвященных Дню Победы, годовщине формирования Армии обороны Республики Арцах и Дню освобождения города Шуши.
05/09/2019   16:22  |  Лента новостей В Степанакерте состоялась встреча Никола Пашиняна и Бако Саакяна Премьер-министр Никол Пашинян в Степанакерте встретился с президентом Республики Арцах Бако Саакяном.
05/09/2019   16:16  |  Лента новостей "Бессмертный полк" прошел по улицам Еревана В Ереване состоялось шествие "Бессмертного полка". Шествие стартовало с площади Свободы.
05/09/2019   15:49  |  Чрезвычайное просшествие Восемь пациентов офтальмологического центра в Ереване пожаловались на потерю зрения - газета hraparak.am Чрезвычайный инцидент произошел в Офтальмологическом центре имени С. Малаяна в Ереване.
05/09/2019   15:23  |  Криминальная хроника Стала известна дата рассмотрения вопроса о мере пресечения в отношении Роберта Кочаряна Суд рассмотрит вопрос о мере пресечения в отношении второго президента Армении Роберта Кочаряна 13 мая.