Ավտովթարի հետեւանքով մահացել են ՊՆ զինծառայողներ. հարուցվել է քրեական գործ 05/03/2019   10:26  |  Քրեական խրոնիկոն
Սյունիքի մարզում երկու զինծառայողների մահվան ելքով գրանցված խոշոր ավտովթարի դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանից. «Դեպքի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ՝ ՀՀ ՔՕ-ի 242-րդ հոդվածի 3-րդ մասով, այն է՝ Ճանապարհային երթևեկության և տրանսպորտային միջոցների շահագործման կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է երկու կամ ավելի մարդու մահ»։
Արդեն հայտնել ենք, որ գիշերը Մեղրի-Ագարակ ավտոճանապարհի 9-րդ կմ-ին բախվել են «ԿամԱԶ» և «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենաները եւ դուրս գալով երթևեկելի գոտուց՝ հայտնվել են ձորում։ ՃՏՊ-ի հետևանքով «Toyota» մակնիշի ավտոմեքենայի ուղևորը՝ Ա.Ա.-ն, տեղում մահացել է, իսկ մյուս տուժածը տեղափոխվել է Մեղրու բժշկական կենտրոն, որտեղ էլ գիտակցության չգալով՝ մահացել է։
Նշենք, որ մահացածները եղբայրներ էին՝ 23 եւ 25 տարեկան, ովքեր ծառայում էին ՀՀ ՊՆ N զորամասում՝ որպես պայմանագրային զինծառայողներ։
19:27 21/09/2017  |  Արտակարգ պատահարներԱրտակարգ պատահար Երեւանում. վթարի է ենթարկվել ուղեւորատար ավտոբուսը.կան տուժածներ
18:29 21/09/2017  |  Արտակարգ պատահարներՃՏՊ Երեւանում.կան տուժածներ
15:19 02/07/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՃՏՊ Ախուրյան գյուղում
14:29 25/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍՄառնեուլ-Թբիլիսի ճանապարհին տուժած ուղեւորների անունները հայտնի են
13:26 25/06/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱվտովթար Թբիլիսի-Գարդաբանի ավտոճանապարհին
15:50 18/06/2017  |  Արտակարգ պատահարներՌուսաստանում վթարի է ենթարկվել միկրոավտոբուս. ուղեւորների թվում կան հայեր
12:37 19/03/2017  |  ԼՐԱՀՈՍԱվտովթար Սիսիան-Երևան ավտոճանապարհին. կան զոհեր
20:54 10/12/2015  |  Արտակարգ պատահարներՆոր մանրամասներ՝ «Հարսնաքար» ռեստորանային համալիրի մոտ տեղի ունեցած ավտովթար-վրաերթից
21:13 17/08/2014  |  Արտակարգ պատահարներՌուսաստանի Ստավրոպոլի մարզում ՃՏՊ-ի հետևանքով վնասվածքներ է ստացել 17 հայաստանցի

В результате ДТП на юге Армении погибли двое военнослужащих: возбуждено уголовное дело 05/03/2019   10:50  |  Криминальная хроника
Уголовное дело возбуждено по факту гибели двух военнослужащих в результате крупного ДТП в Сюникской области Армении. Об этом “ФактИнфо” сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
“По факту возбуждено уголовное дело по части 3 статьи 242(Нарушение правил дорожного движения и эксплуатации транспортных средств, повлекшее по неосторожности смерть двух или более человек”) УК РА”, - проинформировала она.
Как сообщалось ранее, минувшей ночью на девятом километре автотрассы Мегри-Агарак столкнулись грузовик марки “КамАЗ” и автомобиль марки "Toyota". В результате ДТП пассажир "Toyota" А.А. скончался на месте. Еще один пассажир "Toyota" Л.А. был госпитализирован в медцентр Мегри, где скончался.
Отметим, что погибшие – братья. Одному из 23 года, а второму – 25 лет. Они служили на контрактной основе в одной из воинских частей Минобороны Армении.