Արցախի նախագահը շնորհավորել է աշխատավորների միջազգային օրը 05/01/2019   11:01  |  ԼՐԱՀՈՍ
Արցախի Հանրապետության Նախագահ Բակո Սահակյանը մայիսի 1-ին շնորհավորական ուղերձ է հղել Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Արցախի Հանրապետության իշխանությունների եւ անձամբ իմ անունից ի սրտե շնորհավորում եմ ձեզ Մայիսի 1-ի` Աշխատավորների համերաշխության միջազգային օրվա առթիվ:
Հայ ժողովուրդը միշտ աչքի է ընկել իր աշխատասիրությամբ, մեծարել ու գնահատել է աշխատավորին ու նրա աշխատանքը՝ այն խորին համոզմամբ, որ հենց աշխատանքն է դաստիարակում ու գեղեցկացնում մարդուն, հենց աշխատանքն է բարօրության հիմնական աղբյուրը:
Մեր պետության կարեւորագույն խնդիրներից է՝ ստեղծել այնպիսի պայմաններ, որպեսզի յուրաքանչյուրն ունենա աշխատելու, սեփական աշխատանքով իր կարիքները հոգալու, իր երեխաների համար բարեկեցիկ կյանք ապահովելու հնարավորություն:
Նոր աշխատատեղերի ստեղծումը, բնակչության զբաղվածության մակարդակի բարձրացումը, աշխատավորների իրավունքների պաշտպանությունն այսուհետ եւս կլինեն մեր իշխանությունների առաջնահերթությունների շարքում, որոնց լուծման ուղղությամբ իրականացվում են տարբեր ծրագրեր:
Մեկ անգամ եւս շնորհավորում եմ բոլորիդ մայիսյան այս գեղեցիկ տոնի կապակցությամբ եւ մաղթում խաղաղություն, քաջառողջություն ու ամենայն բարիք»:

Президент Арцаха: Армянский народ всегда отличался своим трудолюбием 05/01/2019   11:09  |  Лента новостей
Президент Республики Арцах Бако Саакян 1 мая направил поздравительное послание по случаю Международного дня солидарности трудящихся.
От имени властей Республики Арцах и от себя лично сердечно поздравляю Вас с 1 Мая - Международным днем солидарности трудящихся!
Армянский народ всегда отличался своим трудолюбием, чтил и ценил трудящегося и его труд, будучи убежденным, что именно труд воспитывает и украшает человека, является основным источником его благополучия.
Одна из важных задач нашего государства - создавать условия, при которых каждый имел бы работу, возможность своей работой удовлетворять собственные нужды, обеспечивать благополучную жизнь своих детей.
Создание новых рабочих мест, повышение уровня занятости населения, защита прав трудящихся и впредь будут среди приоритетов наших властей, и в этом направлении осуществляются разные программы.
Вновь поздравляю всех вас с этим прекрасным майским праздником и желаю мира, крепкого здоровья и всех благ!»