81-ամյա տղամարդու սպանության գործով երիտասարդ աղջիկը կալանավորվեց 04/17/2019   12:46  |  Քրեական խրոնիկոն
Էջմիածին քաղաքի տներից մեկում 81-ամյա տղամարդու սպանության գործով մեղադրանք է առաջադրվել  օրերս ձերբակալված երիտասարդ աղջկան՝ 1990 թվականին ծնված Մ. Խ.-ին։ Այս մասին «Փաստինֆո»-ն տեղեկացավ Դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արեւիկ Խաչատրյանից։
Խաչատրյանի խոսքով՝ աղջկան մեղադրանք է առաջադրվել 38-104-ի 2-րդ մասի 8-րդ կետով, այն է՝ շահադիտական դրդումներով կատարված սպանությանն օժանդակելը։
Նշենք, որ միջնորդություն է ներկայացվել որպես խափանման միջոց կալանավորումը ընտրելու համար, ինչն էլ բավարարվել է։ Երիտասարդ աղջիկը կալանավորվել է։
Ավելի վաղ հայտնել ենք, որ ապրիլի 13-ին Էջմիածին քաղաքի տներից մեկում հայտնաբերվել էր 81-ամյա տղամարդու դի` ձեռքերն ու ոտքերը ժապավենով կապած, գլխին` բռնության հետքեր: Սպանվածի տունն ու խանութը տակնուվրա էին արված, գողացված էր նրա ավտոմեքենան:
Ապրիլի 15-ին սպանությունը ենթադրյալ կատարած անձինք հայտնաբերվել էին եւ ձերբակալվել: Նրանք երկուսն էին ՝ աղջիկ եւ տղա` 1990 թվականին ծնված Մ. Խ.-ն և 1971 թվականին ծնված Ղ. Մ.-ն:
Ավելի ուշ տուժողի մեքենան հայտնաբերվել էր Դիլիջանում։ Պարզվել էր, որ մեղադրյալ աղջիկը իր ազգականներից մեկի հետ փորձել է փախուստի դիմել գողացված մեքենայով, սակայն Դիլիջանի ոլորաններում տեղի էր ունեցել ՃՏՊ, ինչի հետևանքով «Lexus RX300» մակնիշի ավտոմեքենան գլորվել էր ձորը։
Սպանության զոհ դարձած 81-ամյա տղամարդու՝ հափշտակված «Lexus RX300» մակնիշի ավտոմեքենան հայտնաբերվել է Դիլիջանում
«Փաստինֆո»-ի հետ զրույցում Դատախազության հանրային կապերի բաժնի պետ Արևիկ Խաչատրյանն ասել էր, որ մեքենայի ղեկին եղել է երիտասարդ աղջիկը` իր ազգականներից մեկի հետ, ով գտնվում է հիվանդանոցում, եւ գործով որևէ կարգավիճակ դեռեւս չունի։
Նշենք նաեւ, որ մեքենայի համարները եղել են փոխված:
18:26 15/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍպանության զոհ դարձած 81-ամյա տղամարդու՝ հափշտակված «Lexus RX300» մակնիշի ավտոմեքենան հայտնաբերվել է Դիլիջանում
16:36 15/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՍևանի թերակղզում 26-ամյա երիտասարդի սպանության գործի նախաքննության ընթացքում բացահայտվել է նաև 71-ամյա կնոջ սպանությունը
13:09 15/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոն81-ամյա տղամարդու գլխին հասցվել է 5 հարված. նոր մանրամասներ Էջմիածնում տեղի ունեցած դաժան սպանության մասին
11:15 15/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՁերբակալվել են տարեց տղամարդու սպանությունը ենթադրյալ կատարած անձինք. նրանցից մեկը երիտասարդ աղջիկ է
20:26 13/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԷջմիածնում 81-ամյա տղամարդն սպանվել է շահադիտական դրդումներով. հարուցվել է քրեական գործ
19:06 13/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱրմավիրում դաժան սպանության զոհ է դարձել 81-ամյա տղամարդ.մեկ շաբաթում՝ 2 տարեց մարդու դաժան սպանություն
13:29 13/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնՈստիկանները բացահայտեցին Վանաձորում կատարված սպանությունը (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
21:13 12/04/2019  |  Քրեական խրոնիկոնԱկանատեսը պատմել է «Սպարտակ»-ի ֆուտբոլիստի դաժանության մասին, ով ծեծել էր ամերիկացուն

Молодая девушка арестована по делу об убийстве 81-летнего пенсионера в Эчмиадзине 04/17/2019   13:17  |  Криминальная хроника
Задержанной на днях молодой девушке предъявлено обвинение по уголовному делу об убийстве 81-летнего пенсионера в одном из домов в городе Эчмиадзине. Об этом “ФактИнфо” сообщила начальник отдела по связям с общественностью Генеральной прокуратуры Армении Аревик Хачатрян.
По словам Хачатрян, девушке инкриминируют пункт 8 части 2 статьи 38-104(“Пособничество в убийстве, совершенном  из корыстных побуждений, заказное, а также сопряженное с вымогательством, разбоем или бандитизмом”) УК Армении.
Отметим, что подано ходатайство об избрании в отношении нее меры пресечения в виде заключения под стражу, которое удовлетворено.
Ранее агентство сообщило, что 13 апреля с.г. в одном из домов в городе Эчмиадзине было обнаружено тело 81-летней пенсионера. Руки и ноги пожилого мужчины были обмотаны скотчем, на голове обнаружены следы насилия. Дом и магазин убитого были перевернуты вверх дном, его машину угнали.
15 апреля предполагаемые убийцы были задержаны. Их двое - женщина и мужчина: 29-летняя М.Х. и 48-летний Г.М..
После случившегося девушка вместе с одним из своих родственников пыталась сбежать на угнанном автомобиль марки «Lexus RX300», однако машина попала в ДТП на Дилижанском серпантине, вследствие чего скатилась в ущелье. Отметим, что номера на машине на момент происшествия были заменены.
Родственник девушки находится в больнице; какого-либо статуса по делу на данном этапе у него нет.
15:36 08/06/2016  |  Криминальная хроникаЗадержанный по подозрению в убийстве бизнесмена в Эчмиадзине отпущен на свободу
11:37 06/06/2016  |  Криминальная хроникаОдин человек задержан по подозрению в убийстве предпринимателя в городе Эчмиадзин