Բացահայտվել է պոկեր խաղի մրցաշարերն առանց լիցենզիայի կազմակերպելու գործունեություն Ընկերությանն առաջադրվել է 1,5 մլրդ դրամի տուգանք 04/10/2019   15:11  |  ԼՐԱՀՈՍ
Լիցենզավորման ենթակա գործունեությունն առանց լիցենզիայի իրականացնելու փաստի պարզաբանման նպատակով,համագործակցելով տեղեկատվական տեխնոլոգիաների վարչության հետ,ՀՀ պետական եկամուտների կոմիտեի օպերատիվ հետախուզության վարչությունը«Սենատոր Սպորտ» ՍՊԸ-ի նկատմամբ իրականացրել էoպերատիվ-հետախուզական միջոցառումներ: Արդյունքում պարզվել է, որ ընկերությունը Ծաղկաձորում գործող «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցային համալիրում 2018թ. նոյեմբերի 30-ից մինչև դեկտեմբերի 9-ը կազմակերպել և անցկացրել է «Armenia Snowfest» անվամբ «կենդանի պոկեր» խաղի մրցաշարեր: Այս մասին տեղեկացանք  ՀՀ ՊԵԿ տեղեկատվության և հասարակայնության հետ կապերի բաժնից:
Փաստի հիման վրա կազմված արձանագրությունն ուղարկվել է ՊԵԿ իրավաբանական վարչություն` գործի քննություն իրականացնելու նպատակով:
Վարչական վարույթի ընթացքում հաստատվել է այն հանգամանքը, որ ընկերությունը Ծաղկաձորում գործող «Գոլդեն Փելիս» հյուրանոցային համալիրում խաղի մրցաշարերը կազմակերպել և անցկացրել է` առանց շահումով խաղերի կազմակերպման համար լիազոր մարմնի կողմից տրված լիցենզիայի:
ՊԵԿ իրավաբանական վարչության կողմից կայացված վարչական ակտով ընկերությանն առաջադրվել է տուգանք 1 միլիարդ 500 միլիոն դրամի չափով և վնասի հատուցման գումար` 150 միլիոն դրամի չափով, ընդհանուր առմամբ` 1 մլրդ 650 մլն դրամ:
11:15 10/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը վստահեցնում է, որ քննչական և դատավարական գործողություններն իրականացվում են օրենքի պահանջների շրջանակներում
18:28 09/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը վստահեցնում է, որ քննչական և դատավարական գործողություններն իրականացվում են օրենքի պահանջների շրջանակներում
15:33 09/04/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը բացահայտել է տոտալիզատոր տեսակի վիճակախաղն օրենքի շրջանցմամբ կազմակերպելու դեպք Պետությանը պատճառվել է 1 միլիարդ դրամի վնաս
09:14 06/04/2019  |  ՄամուլՊԵԿ-ում էլի բերանբացություն են արել. Նոր բացահայտում. «Ժամանակ»
11:52 30/03/2019  |  ՄամուլՀովանավորչություն. «Հեղափոխված» ՊԵԿ պաշտոնյաներն արդեն չեն թաքցնում իրենց բիզնեսները. «Ժամանակ»
11:32 27/03/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՊԵԿ-ը ներդրել է մեծ ծավալի տվյալների անալիտիկ հաշվետվությունների համակարգ
09:26 27/03/2019  |  ՄամուլՆոր մարտավարություն. ՊԵԿ-ը փնտրում է տնտեսվարողներին տուգանելու ինչ-որ հիմքեր. «Ժամանակ»

Доигрались до штрафа: компанию "Сенатор Спорт" уличили в организации турниров по покеру без лицензии 04/10/2019 16:30 | Лента новостей
Комитет государственных доходов Армении оштрафовал ООО "Сенатор Спорт" за организацию и проведение турниров по покеру без лицензии. Об этом сообщает пресс-служба КГД.
Сообщается, что управление оперативного розыска КГД в сотрудничестве с управлением информационных технологий провело оперативно-розыскные мероприятия в отношении компании.
В результате выяснилось, что компания в гостиничном комплексе "Golden Palace" в Цахкадзоре с 30-ого ноября по 9-ое декабря 2018 года организовала и провела турниры по игре в живой покер под названием "Armenia Snowfest".
Составленный на основании данного факта протокол был направлен в юридическое управление КГД для расследования дела.
В ходе административного производства подтвердилось то обстоятельство, что компания организовала и провела турниры по игре в гостиничном комплексе "Golden Palace" в Цахкадзоре без выданной уполномоченным органов лицензии на организацию игр с выигрышем.
В соответствии с принятым юридическим управлением КГД административным актом компании был предъявлен штраф в размере 1 миллиарда 500 миллионов драмов и сумма возмещения ущерба в размере 150 миллионов драмов, в общей сложности - 1 млрд. 650 млн. драмов.