Ցուցարարները պահանջում են եկեղեցականի օրհնությամբ ԱԺ նիստերի դահլիճում խնկարկման արարողություն իրականացնել 04/08/2019   17:09  |  ԼՐԱՀՈՍ
Ազգային ժողովի բակում բողոքի ակցիա է. մասնակիցները բողոքում են խորհրդարանում տրանսգենդերի ելույթի դեմ և վանկարկում «Ձեռքներդ հեռու պահեք մեր արժեքներից»։
Ակցիայի մասնակիցները պահանջում են, որ եկեղեցականի օրհնությամբ ԱԺ նիստերի դահլիճում խնկարկման արարողություն լինի, որպեսզի տրանսգենդերի ներկայությունից հետո դահլիճը մաքրվի։
«Փաստինֆո»-ի թղթակիցը հետաքրքվեց, թե դեռ որքան ժամանակ է շարունակվելու ակցիան և ինչ քայլերի են պատրաստվում դիմել մասնակիցները։
Մենք վճռականորեն հակազդելու ենք օրենքի սահմաններում, որպեսզի այլասերվածությունը չմտցնեն մեր դպրոցներ, մեր մանկատներ։ Մենք շուտ հանձնվող չենք և հենց էնպես տուն գնացող չենք։ Պայքարելու ենք այնքան ժամանակ, քանի դեռ այս չարիքը չի վերացել Հայաստանի Հանրապետությունից»,-ասաց ակցիայի մասնակից Վահագն Չախալյանը։
«Պահանջում ենք օրենք, որը կբացառի նման պետականակործան երևույթների իրականացումը ՀՀ-ում»,-նշում են ակցիայի մասնակիցները։
Ցուցարարները ամբիոն էին բերել՝ ասելով, որ այն նվիրում են Ազգային ժողովին, որպեսզի պատգամավորներն ելույթ չունենան պղծված ամբիոնից։

Акция протеста против недавнего выступления трансгендера проходит перед зданием парламента в Ереване 04/08/2019   17:36  |  Лента новостей
Перед зданием Национального Собрания Армении в Ереване проходит акция протеста против недавнего выступления трансгендера в парламенте. Участники акции скандируют “руки прочь от наших ценностей”.
Демонстранты требуют, чтобы с благословения церковнослужителя в зале заседаний состоялась церемония воскурение фимиама, чтобы очистить помещение от присутствия трансгендера.
“Мы будем оказывать решительное противодействие в рамках закона, чтобы эти извращения не проникли в школу и детские сады. Мы не из тех, кто рано сдается, и мы вот так просто домой не пойдем. Мы будет бороться до тех пор, пока это зло не исчезнет из Республики Армения”, - сказал “ФактИнфо” один участников акции протеста Ваагн Чахалян.
Протестующие требуют принятия закона, который исключит реализацию подобного рода явлений, разрушающих государство.
Демонстранты принесли в дар парламенту трибуну, чтобы, по их словам, депутаты не выступали с оскверненной трибуны.