Հայաստան կայցելի ԵԱՀԿ գործող նախագահ Միրոսլավ Լայչակը 03/12/2019   12:54  |  ԼՐԱՀՈՍ
ԵԱՀԿ գործող նախագահ, Սլովակիայի արտաքին գործերի նախարար Միրոսլավ Լայչակը մարտի 12-13-ին աշխատանքային այցով կայցելի Հայաստան։
Ինչպես  հայտնեցին ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությունից, մարտի 13-ին նախատեսվում է ԱԳ նախարար Զոհրաբ Մնացականյանի և Միրոսլավ Լայչակի հանդիպումը, որի ավարտից հետո կողմերը հանդես կգան համատեղ մամուլի ասուլիսով:
Այցի շրջանակներում ԵԱՀԿ գործող նախագահը հանդիպումներ կունենա ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանի, ՀՀ նախագահ Արմեն Սարգսյանի և ՀՀ ԱԺ նախագահ Արարատ Միրզոյանի հետ:
19:20 14/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԼիխտենշտայնի Իշխանապետությունում հավատարմագրվեց Հայաստանի Հանրապետության առաջին դեսպանը 13 Դեկտեմբերի, 2018
18:44 14/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԹուրքմենստանում ՀՀ նորանշանակ դեսպանն իր հավատարմագրերը հանձնեց Թուրքմենստանի նախագահին
19:24 13/12/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՀայոց ցեղասպանության հիշողություն և ցեղասպանությունների կանխարգելում խորագրով համաժողով Հռոմում

Действующий председатель ОБСЕ посетит Армению с рабочим визитом 03/12/2019   12:57  |  Лента новостей
Действующий председатель ОБСЕ, министр иностранных дел Словакии Мирослав Лайчак 12 марта прибудет в Армению с двухдневным рабочим визитом.
Как сообщает пресс-служба армянского внешнеполитического ведомства, утром 13 марта состоится встреча Мирослава Лайчака с главой МИД Армении Зограбом Мнацаканяном. Лайчак и Мнацаканян проведут совместную пресс-конференцию.
В рамках визита также запланированы встречи с премьер-министром Армении Николом Пашиняном, президентом РА Арменом Саркисяном, председателем Национального Собрания РА Араратом Мирзояном.