Արցախի խորհրդարանի ղեկավարը հանդիպել է Բելգիայում ՀՀ դեսպան Թաթուլ Մարգարյանի հետ 03/08/2019   12:56
Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Աշոտ Ղուլյանը մարտի 7-ին Բրյուսելում հանդիպել է Բելգիայի Թագավորությունում Հայաստանի Հանրապետության արտակարգ եւ լիազոր դեսպան, ԵՄ-ում ՀՀ ներկայացուցչության ղեկավար Թաթուլ Մարգարյանի հետ:
Ինչպես  տեղեկացրին Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի լրատվության և հանրության հետ կապերի բաժնից, հանդիպմանը անդրադարձ է կատարվել Բելգիայի տարբեր մակարդակների խորհրդարանների և միջազգային խորհրդարանական կառույցների հետ Արցախի Հանրապետության Ազգային ժողովի համագործակցության առկա վիճակին, զարգացման հեռանկարներին, ինչպես նաև Արցախի միջազգային ճանաչման ուղղությամբ իրականացվող աշխատանքներին:

Спикер парламента Арцаха и посол Армении в Бельгии обсудили вопрос международного признания НКР 03/08/2019   13:07  |  Лента новостей
Председатель Национального Собрания Республики Арцах Ашот Гулян встретился с Чрезвычайным и Полномочным послом Армении в Бельгии, руководителем миссии РА в ЕС Татулом Маркаряном. Об этом сообщает пресс-служба парламента Арцаха.
Собеседники коснулись текущего сотрудничества НС Арцаха с парламентами Бельгии различных уровней и международными парламентскими структурами, перспектив развития взаимодействия, а также проводимой работы, направленной на международное признание Арцаха.
18:01 17/12/2018  |  Лента новостейГлава МИД НКР и посол Армении в Австрии обсудили возможности расширения международных связей Арцаха
00:11 08/11/2018  |  Лента новостейГорсовет Лос-Анджелеса принял резолюцию по случаю 30-й годовщины освободительного движения Арцаха