Ռուս սահմանապահներն ու ՀՀ ՊԵԿ աշխատակիցները կանխել են թմրանյութերի ներմուծումը Հայաստանի տարածք 03/05/2019   12:39  |  Քրեական խրոնիկոն
Մեղրիի ռուսական սահմանապահ ջոկատի զինծառայողները  Հայաստանի պետեկամուտների կոմիտեի մաքսանենգության դեմ պայքարի Սյունիքի մարզային վարչության աշխատակիցների հետ համատեղ իրականացրած գործողությունների շրջանակում բերման են ենթարկել օրինախախտի, ով հայ-իրանական սահմանով փորձել է գաղտնի թմրամիջոցներ անցկացնել Հայաստան: Այս մասին  տեղեկացրեցին Հայաստանում Ռուսաստանի անվտանգության դաշնային ծառայության սահմանապահ վարչությունից:
Մարտի 5-ին «Ագարակ» սահմանային անցման կետում իրավապահ մարմինները զննել են Հայաստանի երեք քաղաքացու, որոնք ավտոմեքենայով Իրանից են ուղևորվել:
Քաղաքացիներից մեկին զննելու ընթացքում հայտնաբերվել է մոխրագույն զանգված, ենթադրվում է՝ մետամֆետամին պարունակող երկու փաթեթ, ընդհանուր 109 գրամ քաշով:
Ներկայում համապատասխան մարմիններն անցկացնում են անհրաժեշտ գործողություններ դեպքի հանգամանքները պարզելու համար: Հայնտաբերվածն ուղարկվել է փորձաքննության:

Попытка ввоза наркотиков в Армению пресечена на границе с Ираном 03/05/2019   14:21  |  Криминальная хроника
Российские пограничники пресекли ввоз наркотических веществ на территорию Армении из Ирана, сообщает пресс-служба Пограничного управления ФСБ России в Республике Армения.
В сообщении говорится, что военнослужащие Мегринского пограничного отряда совместно с сотрудниками Отделения по борьбе с контрабандой наркотиков Сюникской региональной таможни Комитета государственных доходов РА задержали нарушителя, который пытался скрытно провести наркотики через армяно-иранскую границу.
Сообщается, что 5 марта в пункте пропуска «Агарак» (Сюникская область), правоохранители выявили трех граждан Армении, следовавших на легковом автомобиле из Ирана.
В  ходе досмотра у одного из пассажиров обнаружено два свёртка вещества серого цвета (предположительно метамфетамин), общим весом 109 грамм.
"В настоящее время компетентные органы проводят необходимые доследственные мероприятия для выяснения всех обстоятельств происшествия, вещество отправлено на экспертизу", - отмечается в сообщении.