Պետք է աներկբայորեն մերժենք ու բացառենք քաղաքական բռնությունը և ճնշումները մեր երկրում. Արարատ Միրզոյան 03/01/2019   14:19  |  Մեկնաբանություն
Հայաստանի Հանրապետության Ազգային ժողովի նախագահ Արարատ Միրզոյանն անդրադարձել է 2008թ. մարտի 1-ի ողբերգական իրադարձություններին: ՀՀ ԱԺ նախագահը «Ֆեյսբուք»-ի իր էջում կատարել է հետևյալ գրառումը.
«2008թ․ մարտի 1-ին Հայաստանի Հանրապետության մայրաքաղաքում քաղաքացիների խաղաղ ընդվզումը ճնշելու նպատակով կրակեցին ցուցարարների վրա։ Ազատության ու արժանապատվության համար խաղաղ պայքարի ելած շատ շատերս կարող էինք լինել այդ օրը զոհված 10-ից մեկը, 11-րդը, 21-րդը․․․ Հիշելով այդ օրը, հիշելով բոլոր զոհերին, հիշելով բոլոր վիրավորներին, հիշելով ֆիզիկապես անվնաս, բայց գլխահակ ու կոտրված բոլոր տուն դարձածներին՝ մենք պետք է մեկընդմիշտ փակենք մեր պատմության այդ արյունոտ և ամոթալի էջը և աներկբայորեն մերժենք ու բացառենք քաղաքական բռնությունը և ճնշումները մեր երկրում։ Այլևս երբեք»:
16:41 08/02/2019  |  ԼՐԱՀՈՍԱրարատ Միրզոյանն ընդունել է Հայաստանում Վրաստանի դեսպանին
09:41 08/02/2019  |  ՄամուլԱրարատ Միրզոյանը խիստ համեստ և հնարավորինս խնայողական այց կկատարի Արցախ. «Ժամանակ»

Арарат Мирзоян: политическое насилие и давление должны быть отвергнуты и исключены в Армении 03/01/2019   17:01  |  Лента новостей
Политическое насилие и давление должны быть отвергнуты и исключены в Армении, написал на своей странице в Facebook спикер парламента Армении Арарат Мирзоян.
"1 марта 2008 года в столице Республики Армения стреляли в демонстрантов с тем, чтобы подавить мирное восстание граждан. Многие из вставших на борьбу за свободу и достоинство могли стать одним их 10-ти погибших в этот день, 11-ым, 12-ым ... Вспоминая этот день, поминая всех жертв, всех раненых, помня всех тех, кто не пострадал физически, но вернулся домой сломленным, мы должны раз и навсегда закрыть эту кровавую и постыдную страницу нашей истории и без сомнений отвергнуть и исключить политическое насилие и давление в нашей стране. Никогда больше", - написал Арарат Мирзоян.