Հայտնի են Ստավրոպոլում միկրոավտոբուսի վթարի հետեւանքով տուժածների անունները 02/28/2019   10:36  |  Արտակարգ պատահարներ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը հայտնել է Ստավրոպոլի երկրամասում միկրոավտոբուսի վթարից տուժած ՀՀ քաղաքացիների անունները:
Պատահարի հետևանքով Արմինե Բաբկենի Տոնյանը (ծնված 1961 թ.), Ռոմեն Հրաչիկի Բաբայանը (ծնված 1972 թ.), Կարինե Սերգեյի Սվյատեցկայան (ծնված 1973թ.) և Արփիկ Վալուշի Գրիգորյանը (ծնված 1956թ.), Հայկ Աբրահամի Ազարյանը (ծնված 1973 թ.) և Հրաչիկ Մխիթարի Մանուկյանը (ծնված 1989 թ.) հոսպիտալացվել են Նևինոմինս քաղաքի հիվանդանոց, որտեղ Հայկ Ազարյանը և Հրաչիկ Մանուկյանը, ստանալով համապատասխան բուժօգնություն դուրս են գրվել, իսկ մյուսների առողջական վիճակը բժիշկները գնահատել են ծանր:
Փետրվարի 27-ին՝ ժամը 15:36-ին ՌԴ ԱԻՆ ԱՃԿԿ ՕՀ-ից «911» ծառայությանը տեղեկություն է հաղորդվել, որ ժամը 12:10-ին Ստավրոպոլի երկրամասի «Կովկաս» դաշնային ավտոճանապարհի 223-րդ կմ-ին (Քոչուբեևսկիի շրջանից 10-կմ հեռու) տեղի է ունեցել ՃՏՊ. «Mercedes Vito» մակնիշի 75PO755 պ/հ ավտոմեքենան դուրս է եկել ճանապարհի երթևեկելի հատվածից և հայտնվել հարակից առվակում:

Опубликованы имена граждан Армении, пострадавших в результате ДТП в Ставропольском крае 02/28/2019   10:47  |  Чрезвычайное просшествие
Министерство по чрезвычайным ситуациям РА обнародовало имена граждан Армении, пострадавших в результате ДТП с участием микроавтобуса в Ставропольском крае.
В результате аварии Армине Тонян (1961 г.р.), Ромен Бабаян (1972 г.р.), Карине Святецкая (1973 г.р.) Арпик Григорян (1956 г.р.), Гайк Азарян (1973 г.р.), Грачик Манукян (1989 г.р.) были госпитализированы в больницу Невинномысска.
Гайк Азарян и Грачик Манукян, получив необходимую медицинскую помощь, были выписаны.Врачи оценивают состояние остальных пострадавших как тяжелое.
Как ранее сообщалось, 27 февраля днем на 223-м километре федеральной автодороги "Кавказ", недалеко от села Кочубеевское микроавтобус "Мерседес-Вито", принадлежащий частному лицу из Армении, опрокинулся в кювет.