Ճանապարհատրանսպորտային պատահարների հետևանքով զոհերի էական նվազում ունենք. Նիկոլ Փաշինյան 02/07/2019   11:17  |  Մեկնաբանություն
Հունվարին նախորդ տարվա հունվարի համեմատությամբ ճանապարհատրանսպորտային պատահարների հետևանքով զոհերի էական նվազում ունենք, Facebook-յան իր էջում գրել է ՀՀ վարչապետ Նիկոլ Փաշինյանը։
«Ճիշտ է՝ պատահարների ու դրանց հետևանքով վիրավորների թիվն աճել է, բայց նաև ավտոմեքենաների թվի աննախադեպ աճ ենք ունեցել 2018-ին:
ՃՏՊ-ների ու դրանց հետևանքով վիրավորվածների թվին դասվում են նույնիսկ ամենաթեթև դեպքերը, այնպես որ՝ իմաստ ունի առաջնակի ուշադրություն դարձնել զոհերի թվին:
Եվ այս առումով դինամիկան հուսադրող է», - գրել է Փաշինյանը։
20:13 15/01/2019  |  ԼՐԱՀՈՍՆիկոլ Փաշինյանը ոչ ֆորմալ հանդիպում է ունեցել Վրաստանի վարչապետ Մամուկա Բախտաձեի հետ

Никол Пашинян обратил внимание на обнадеживающую динамику в статистике ДТП в Армении 02/07/2019   11:46  |  Комментарий
Число жертв в результате дорожно-транспортных происшествий в Армении в январе 2019 года, по сравнению с показателями за аналогичный период 2018 года, существенно сократилось. Об этом сообщил на своей странице в социальной сети Facebook премьер-министр Армении Никол Пашинян.
“Правда, количество ДТП и число пострадавших в авариях увеличилось, но зафиксирован также беспрецедентный рост числа автомобилей в 2018 году”, – написал Никол Пашинян.
Он указал, что в статистике ДТП и пострадавших в результате  аварий учтены даже самые незначительные инциденты, поэтому имеет смысл обратить внимание, в первую очередь, на число жертв.