«Ծառայությունում ՀՔԾ պետի տեղակալի թափուր հաստիք չկա». ՀՔԾ-ն՝ Գևորգ Կոստանյանի մասին լուրը հերքում է 01/29/2019   10:42  |  ԼՐԱՀՈՍ
Հատուկ քննչական ծառայությունը հերքում է մամուլում տարածված լուրերն այն մասին, թե Ազգային ժողովի նախկին պատգամավոր Գևորգ Կոստանյանը  «քննություն է հանձնել ՀՔԾ պետի տեղակալի թափուր պաշտոնի համար»: ՀՔԾ-ն հերքում է տարածել, որը ներկայացնում ենք ստորև.
«ՀՀ հատուկ քննչական ծառայությունը հայտնում է, որ այսօր «Ժամանակ» օրաթերթում հրապարակված այն տեղեկությունը, թե Գևորգ Կոստանյանը «քննություն է հանձնել ՀՔԾ պետի տեղակալի թափուր պաշտոնի համար», իրականությանը չի համապատասխանում: Ծառայությունում ՀՔԾ պետի տեղակալի թափուր հաստիք չկա, և նման քննություն չի անցկացվել, ուստի «Ժամանակ» օրաթերթին հորդորում ենք զերծ մնալ չստուգված, իրականությանը չհամապատասխանող տեղեկություններ հրապարակելուց և այդ կերպ ապատեղեկատվություն տարածելուց»:
09:48 29/01/2019  |  ՄամուլԳևորգ Կոստանյանն ակտիվ համագործակցում է ՀՀ քննչական կոմիտեի հետ. «Ժողովուրդ»
09:30 29/01/2019  |  ՄամուլԳևորգ Կոստանյանը քննություն է հանձնել. նա կզբաղեցնի կամ ՀՔԾ պետի կամ գլխավոր դատախազի պաշտոնը. «Ժամանակ»
10:00 17/01/2019  |  ՄամուլՆոր իշխանությունները չեն վստահում Գևորգ Կոստանյանին. «Հրապարակ»
10:11 29/11/2018  |  ՄամուլԳևորգ Կոստանյանին նոր իշխանությունը «հետաքրքիր» անակնկալ է խոստացել՝ գլխավոր դատախազի կամ այլ պաշտոնի տեսքով. «Հրապարակ»
10:51 13/11/2018  |  ՄամուլԳևորգ Կոստանյանը աչք է դրել ՀՀ արդարադատության նախարարի պաշտոնի վրա. «Իրավունք»
15:30 05/11/2018  |  ԼՐԱՀՈՍՎերաքննիչի որոշմամբ Գևորգ Կոստանյանի դեմ հաղորդման հիման վրա ՀՔԾ-ն որոշում կկայացնի
13:12 17/10/2018  |  ՔաղաքականԳևորգ Կոստանյանը Նիկոլ Փաշինյանին սատարելը չի համարում շեղում իր սկզբունքներից
12:53 17/10/2018  |  ԼՐԱՀՈՍԳևորգ Կոստանյանը մտադիր է ընդունել Եվրամիության դատախազությունում աշխատանքի առաջարկը
10:11 12/10/2018  |  ՄամուլԻնչո՞ւ Գևորգ Կոստանյանը անդառնալի հարված հասցրեց ՀՀԿ-ին. «Ժամանակ»
10:06 11/10/2018  |  ՄամուլԳևորգ Կոստանյանը խուճապի մեջ է. Ի՞նչ է նրան ասել Սերժ Սարգսյանը. «Հրապարակ»

ССС Армении опровергла информацию о предстоящем назначении Геворка Костаняна замглавы ведомства 01/29/2019   10:57  |  Лента новостей
Специальная следственная служба (ССС) Армении опровергла информацию в СМИ о предстоящем назначении Геворка Костаняна заместителем главы ССС.
"Опубликованная сегодня в газете "Жаманак" статья о том, что Геворк Костанян "сдал экзамен на вакантную должность заместителя начальника ", не соответствует действительности", - заявили в  ведомстве.
Как отметили  в ССС, в ведомстве нет вакансии на пост заместителя начальника ССС, и подобного экзамена не проводилось, в связи с чем Спецследственная служба призывает газету "Жаманак" воздержаться от публикации непроверенных, не соответствующих действительности сведений и распространения подобным образом дезинформации.