Կրակոցներ ԱԺ նախկին պատգամավոր «Շշի Մելո»-ին պատկանող «Պարտեզ» ռեստորանում. կա 1 զոհ, 8 վիրավոր  01/29/2019   10:25  |  Քրեական խրոնիկոն
Կոտայքի մարզում այսօր՝ հունվարի 29-ի գիշերը կրակոցներ են հնչել. ժամը 02:10-ի սահմաններում ոստիկանության Աբովյանի բաժին ահազանգ է ստացվել Աբովյանի եւ Երեւանի մի քանի հիվանդանոցներից, որ հրազենային եւ մարմնական վնասվածքներով իրենց մոտ են տեղափոխվել մի քանի քաղաքացիներ, մի հոգի էլ մահացած վիճակում: Այս մասին տեղեկանում ենք Shamshyan.com-ից:
Պարզվել է, որ մահացածն ու վիրավորները հիվանդանոցներ են տեղափոխվել Աբովյան քաղաքում գործող ԱԺ նախկին պատգամավոր «Շշի Մելո» մականվամբ Մելիք Մանուկյանին պատկանող «Պարտեզ» ռեստորանայյին համալիրից:
Աղբյուրը հայտնում է նաեւ, որ ռեստորանի բակն ու հարակից տարածքը հիշեցնում է մարտի դաշտ: Գործի է դրվել մի քանի տեսակի զենքեր, այդ թվում «Մակարով» եւ «TT» տեսակի ատրճանակներ, ռեստորանի եւ դրան հարակից տարածքում հայտնաբերվել են մեծ թվով կրակված պարկուճներ, գնդակներ, արնանման հետքեր, երկաթե լինգ որի վրա առկա է արյան հետք, եւ արյունոտ գլխարկ:
Ոստիկաններն ու քննիչները պարզում են սպանվածի, եւ 8 վիրավորների ինքնությունը: Ռեստորանի կուպեներից մեկում հայտնաբերվել են «կառտեր», եւ այդ կուպեն քննիչի որոշմամբ փակվել է, որպեսզի հատուկ փորձագետները զննություն կատարեն:
Փաստի առթիվ քննչական վարչության պետ Մ. Վարդանյանի որոշմամբ ստեղծվել է քննչական խումբ եւ խմբի ղեկավարի որոշմամբ հարուցվել է քրեական գործ ՀՀ Քր. Օր.-ի 104 հոդվածի 1-ին մասի, 34-104 հոդվածի եւ 235 հոդվածի հատկանիշներով:

Один человек погиб и восемь ранены в результате стрельбы в ресторанном комплексе “Партез” 01/29/2019   10:49  |  Криминальная хроника
Один человек погиб и несколько пострадали в результате стрельбы в одном ресторанных комплексе в Армении.
Как сообщает сайт Shamshyan.com, 29 января в 02:10 в абовянский отдел Полиции из  нескольких больниц  Абовяна и Еревана поступили  сообщения о том, что к ним с огнестрельными ранениями доставлены несколько граждан, один из них мертв.
Выяснилось, что погибший и раненые были доставлены в клиники из ресторанного комплекса “Партез”, принадлежащего бывшему депутату парламента Армении Мелику Манукяну по прозвищу “Шши Мело”.
Как сообщает источник издания, двор ресторана и прилегающая к нему территория напоминали поле боя. В ход были пущены несколько видов оружия, в том числе пистолеты Макарова и ТТ. На территории ресторана и прилегающей зоне обнаружены множество стреляных гильз, пуль, следы, похожие на кровь, и окровавленная шапка.
Полицейские и следователи выясняют личности погибшего и восьмерых раненых.
По данным источника, среди пострадавших родственники бывшего депутата НС <М. Мартиросяна.
По факту возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 104("Убийство") и  статьям 34-104("Покушение на убийство") и 235("Незаконные приобретение, сбыт, хранение, перевозка или ношение оружия,