Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է. ռուսական կողմում կա 120 կուտակված բեռնատար 01/09/2019   10:05  |  Մամուլ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 9-ին, ժամը 00:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Արագածոտնի մարզի Ապարանի և Արագածի տարածաշրջանների ավտոճանապարհներին տեղ-տեղ առկա է մերկասառույց: Արագածի տարածաշրջանում ձնաբուք է:
Լոռու մարզի Ստեփանավան, Արագածոտնի մարզի Ապարան քաղաքներում, Դիլիջանի ոլորաններում ձյուն է տեղում:
Տավուշի մարզի Դիլիջանի և Ոսկեպարի ոլորաններում մառախուղ է:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը փակ է:
ՌԴ ԱԻՆ Հյուսիսային Օսիայի Հանրապետության գլխավոր վարչությունից ստացված տեղեկատվության համաձայն ռուսական կողմում կա 120 կուտակված բեռնատար:

Перевал Варденяц в Армении и Военно-Грузинская дорога закрыты для всех видов транспорта - МЧС 01/09/2019 11:08 | Информационная платформа
Движение транспорта на некоторых автомагистралях в Армении затруднено, сообщает пресс-служба МЧС РА, публикуя данные на 00:00 9 января.
Перевал Варденяц закрыт. Затруднен проезд по трассе Сотк-Карвачар.
На дорогах в Апаранском и Арагацском районах местами образовалась гололедица. В Арагацском районе – метель.
В городах Степанаван, Апаран и в районе Дилижанского серпантина наблюдаются осадки в виде снега,
Дилижинаский и Воскепарский перевалы накрыл туман.
МЧС со ссылкой на агентство по ЧС МВД Грузии также сообщает, что трасса Степанцминда-Ларс закрыта проезда автотранспорта.
По данным главного управления МЧС РФ по Северной Осетии, на российской стороне скопилось 120 автомобилей.