Կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ. Վարդենյաց լեռնանցքը փակ է բեռնատար ավտոմեքենաների համար 01/07/2019   11:17  |  ԻՐԱԶԵԿՄԱՆ ՀԱՐԹԱԿ
ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը տեղեկացնում է, որ հունվարի 7-ին ժամը 11:00-ի դրությամբ ՀՀ տարածքում կան դժվարանցանելի ավտոճանապարհներ:
Վարդենյաց լեռնանցքը բեռնատար ավտոմեքենաների համար փակ է, իսկ մարդատարների համար՝ դժվարանցանելի:
Սիսիան-«Զանգեր» ավտոճանապարհին առկա է մերկասառույց:
Շիրակի մարզի Արթիկ քաղաքում մառախուղ է, Շենկանի-Ռյա Թազա ավտոճանապարհին՝ ձնաբուք:
Արագածոտնի մարզում, Կոտայքի մարզի Չարենցավան, Եղվարդ, Հրազդան, Վայոց ձորի մարզի Ջերմուկ, Շիրակի մարզի Գյումրի քաղաքներում, Ամասիայի և Աշոցքի տարածաշրջաննեում ձյուն է տեղում:
Վրաստանի տարածաշրջանային զարգացման և ենթակառուցվածքների նախարարության ավտոճանապարհային դեպարտամենտից ստացված տեղեկատվության համաձայն Ստեփանծմինդա-Լարս ավտոճանապարհը բաց է միայն մարդատար ավտոմեքենաների համար:

МЧС Армении предупреждает о снеге, метели и гололедице в ряде областей 01/07/2019   11:31  |  Информационная платформа
Движение транспорта на некоторых автомагистралях в Армении затруднено, сообщает пресс-служба МЧС РА, публикуя данные на 11:00 7 января.
В частности, затруднен проезд по трассе Сотк-Карвачар и перевалу Варденяц. В ведомстве также предупредили, что перевал Варденяц закрыт для грузовиков.
На трассе Сисиан -«Зангер» образовалась гололедица.
В городе Артик Ширакской области наблюдается туман, а на автодороге Шенкани - Риа Таза  - метель.
В Арагацотнской области, а также в городах Чаренцаван, Егвард, Раздан, Джермук, Гюмри и Амасийском и Ашоцкском районах идет снег.
МЧС со ссылкой на агентство по ЧС МВД Грузии также сообщает, что трасса Степанцминда-Ларс открыта только для пассажирского транспорта.